لیورپول، تاتنهام و اشتوتگارت صعود کردند

خبرگزاری تسنیم : در آخرین دور از بازی‌های مرحله گروهی رقابت های لیگ اروپا، لیست تیم‌های صعود کرده به مرحله حذفی تکمیل شد.

پیروزی لیورپول در لیگ اروپا

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در چارچوب رقابت‌های لیگ اروپا و در آخرین دور از بازی‌های مرحله گروهی، تیم‌های لیورپول، استوا بخارست، اشتوتگارت، تاتنهام و بازل با پیروزی برابر رقبای خود جواز صعود به مرحله حذفی را به دست آوردند.

در گروهA، لیورپول انگلیس با پیروزی یک بر صفر مقابل اودینزه ایتالیا 10 امتیازی شد و به لطف کسب نتایج بهتر در بازی های رودررو مقابل آنژی روسیه و یانگ بویز سوئیس صدر‌نشین گروه شد وبه عنوان تیم اول به دور بعد صعود کرد. در این بازی که اودینزده میزبان از دقیقه 79 با اخراج پاسکواله 10 نفره شد، هندرسون در دقیقه 23 تک گل لیورپول را به ثمر رساند.

در گروه E تیم اشتوتگارت آلمان با وجود شکست یک بر صفر در خانه خود برابر تیم مولد نروژ، با توجه به تساوی تیم‌های اف سی کپنهاگن دانمارک و استوا بخارست رومانی در رده دوم جدول باقی ماند و به دور بعد صعود کرد. در این بازی آنگان در دقیقه 45 تک گل مولد را به ثمر رساند. استوا بخارست هم با یک امتیازی که از خانه کپنهاگن گرفت 11 امتیازی شد تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شود. در این بازی که استوا بخارست از دقیقه 49 با اخراج تاناس  10 نفره به کار خود ادامه داد، روسسکو در دقیقه 73 برای نماینده رومانی گلزنی کرد و وتوکله در دقیقه 87 برای نماینده دانمارک.

در گروه G، تیم بازل سوییس با یک امتیازی که از تساوی بدون گل در ریسینگ گنک بلژیک به دست آورد 9 امتیازی شد تا با توجه به کسب نتیجه بهتر در بازی رودرور با ویدئوتون مجارستان به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شود.

در گروه J  (گروه دهم) تاتنهام انگلیس در خانه خود با نتیجه 3 بر یک پاناتینایکوس یونان را از پیش رو برداشت و با 10 امتیاز (2 امتیاز کمتر از لاتزیوی صدرنشین) راهی دور بعد شد.گل‌های تیم چهارم فصل گذشته لیگ برتر را امانوئل آدبایور در دقیقه 28، کلینت دمپسی در دقیقه 76 و جرمین دفو در دقیقه 82 به ثمررساندند و تک گل میهمان را زکا در دقیقه 54 زد.

نتایج کامل دور آخر مرحله گروهی لیگ اروپا:

گروه A
لیورپول (انگلیس) یک – اودینزه (ایتالیا) صفر
یانگ بویز (سوئیس) 3 – آنژی (روسیه) یک
* تیم‌های لیورپول (اول) و آنژی (دوم) به مرحله بعد صعود کردند.
گروه B
ویتوریا پلزن (جمهوری چک) یک – اتلتیکو مادرید (اسپانیا) صفر
* تیم‌های ویتوریا پلزن (اول) و اتلتیکو مادرید (دوم) به دور بعد صعود کردند.
گروه C
لیماسول (قبرس) 3 – مارسی فرانسه صفر
فنرباعچه ترکیه صفر – مونشن گلادباخ آلمان 3
* تیم‌های فنرباغچه (اول) و مونشن گلادباخ (دوم) به دور بعد صعود کردند.

گروه D
بوردو (فرانسه ) 2 – نیوکاسل (انگلیس) صفر
ماریتیمو (پرتغال) 2 – بروژ (بلژیک) یک
* تیم‌های بوردو (اول) و نیوکاسل (دوم) به دور بعد صعود کردند.

گروه E
کپنهاگن (دانمارک) یک – استوا بخارست (رومانی) یک
اشتوتگارت (آلمان) صفر – مولد (نروژ) یک
* تیم‌های استوا بخارست (اول) و اشتوتگارت (دوم) به دور بعد صعود کردند.

گروه F
دنیپرو دی پتروفسک (اوکراین)  4 – استکهلم (سوئد) صفر
ناپولی (ایتالیا) یک – آیندهوون 3
* تیم‌های دنیپرو (اول) و ناپولی (دوم) به دور بعد صعود کردند.

گروه G
گنک (بلژیک) صفر – بازیل (سوییس) صفر
* تیم‌های گنک (اول) و بازل (دوم) به دور بعد صعود کردند.

گروه H
اینتر میلان 2 – نفتچی آذربایجان 2
لیوایا (9 و 54)  برای اینتر و سادیخوف (52) و کانالس (89) برای نفتچی
پارتیزان بلگران (صربستان) یک – روبین کازان (روسیه) یک
* تیم‌های روبین کازان (اول) و اینتر (دوم) به دور بعد صعود کردند.

گروه I
اتلتیک بیلبائو (اسپانیا) صفر – اسپارتا پراگ (جمهوری چک) صفر
* تیم‌های لیون (اول) و اسپارتا پراگ (دوم) به دور بعد صعود کردند.

گروه J
ماریبور (اسلوونی) یک – لاتزیو (ایتالیا) 4
تاتنهام (انگلیس) 3 - پاناتینایکوس (یونان) یک
* تیم‌های لاتزیو (اول) و تاتنهام (دوم) به دور بعد صعود کردند.

گروه K
بایر لورکوزن (آلمان) یک – روزنبرگ (نروژ) صفر
راپید وین (اتریش) یک – متالیست (اوکراین) صفر
* تیم‌های متالیست (اول) و بایر لورکوزن (دوم) به دور بعد صعود کردند.

گروه L
توئنته (هلند) یک – هلسینبورگ (سوئد) 3
لوانته (اسپانیا) 2 – هانوفر (آلمان) 2
* تیم‌های هانوفر (اول) و لوانته (دوم) به دور بعد صعود کردند.

انتهای پیام /

پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
مهمترین اخبار ورزشی
مهمترین اخبار تسنیم
پرواز خارجی
همراه اول
ایران مال