اعلام کاندیداهای بخش پویانمایی سومین جشنواره بین المللی جام‌جم

خبرگزاری تسنیم: دبیر بخش پویانمایی سومین جشنواره بین المللی تلویزیونی جام‌جم ضمن اعلام کاندیداهای دریافت جایزه در این بخش گفت: منتخبی از آثار کاندیدا شده در رشته‌های مختلف از امشب در شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش می‌شود.

اعلام کاندیداهای بخش پویانمایی سومین جشنواره بین المللی جام‌جم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین ساری دبیر بخش پویانمایی جشنواره جام‌جم گفت: بیش از 100 اثر از تولیدات شبکه‌های مختلف و مرکز صبا به مرحله داوری بخش پویانمایی جشنواره راه یافته بودند که از میان آن‌ها کاندیداهای دریافت جایزه در 12 رشته معرفی شدند.

وی درباره نظر هیئت داوران درباره آثار راه یافت به مرحله داوری اظهار داشت: به طور کلی داوران معتقد بودند آثار انیمیشن رشد کیفی قابل ملاحظه‌ای داشته و این رشد در بخش هنری و تکنیکی در بعضی از آثار به وضوح دیده می‌شود.

ساری ادامه داد: عنصر خلاقیت و نوآوری به ویژه در مسائل تکنیکی مورد توجه قرار گرفته بود و رقابت بسیار نزدیکی در بین آثار در مرحله داوری وجود داشت.

وی گفت: انیمیشن رابطه بسیار نزدیکی با مهارت دارد و به نسبت دوره قبل که دوره اول بود مشاهده می‌کنیم این مهارت حرفه‌ای‌تر و آثار پر فروغ‌تر شده است.

ساری افزود: هیئت داوران در جلسات خود بر عنصر جذابیت در آثار انیمیشن تاکید و اظهار امیدواری کردند هنرمندان در سال‌های آتی در کنار تکنیک به جذابیت هم توجه ویژه داشته باشند.

دبیر بخش پویانمایی جشنواره با اشاره به اینکه هیئت داوران این بخش از افراد خبره و شناخته شده در حوزه انیمیشن هستند، اظهار داشت: این موضوع باعث می‌شود تا توصیه‌های تکنیکی و محتوایی داوران مورد توجه هنرمندان قرار گیرد و این توصیه‌ها در آثار بعدی هنرمندان لحاظ شود.

وی همچنین از پخش منتخبی از آثار انیمیشن کاندیدا در شبکه‌های پویا، آموزش، تهران و دو از امشب خبر داد.

همچنین بر اساس این گزارش کاندیدهای انیمیشن در رشته بهترین کارگردانی اثر کوتاه امید خوش نظر برای پارازی، سلمان خورشیدی و امیر محمدزاده برای سکو، شیوا ممتحن برای اجل معلق و امینه فروغی برای تک کاندیدای دریافت جایزه شده‌اند. در این بخش جایزه بهترین انیمیشن به تهیه کننده اثر تعلق می‌گیرد.

در رشته بهترین کارگردانی مجموعه و سریال ژیان دیباوری برای قصه‌های شیرین، محمدرضا حنفی برای رستوران جنگل، سیاوش زرین آبادی برای پهلوانان 2 و امین یاوری مقدم وحامدحاج ملاعلی برای افسانه موزه-‌ها کاندیدا شده‌اند.

در رشته بهترین کارگردانی اثر بلند و نیمه بلند هیئت داوران مرحوم اسفندیار احمدیه را برای داستان زال، علیرضا گلپایگانی و بهنام دلداده را برای آقای مهربان، علیرضا کاویان راد را برای یوز2 و مجید شاکری را برای افسانه سرزمین گوهران کاندیدای دریافت جایزه معرفی کردند.

همچنین برای رشته بهترین اثر بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال مجید شاکری برای افسانه سرزمین گوهران، علیرضا گپایگانی برای پهلوانان2، محمدرضا حنفی برای رستوران جنگل و سیاوش زرین آبادی برای آقای مهربان کاندیدای دریافت جایزه شده‌اند.

در رشته بهترین کارگردانی میان برنامه پویانمایی بابک نکویی برای خاطرات نوروزی، علی درخشی برای گزارش‌های اوتی، مجید مجیدی برای پسرکاغذی و امیرسحرخیز برای وله انتخابات و در رشته بهترین طراحی شخصیت در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال هم حسن تبریزی و محمد کوچکی برای مینا و پلنگ، محمدخیراندیش، مجید شاکری، مریم ثقفی و رسول تشت زرین برای افسانه سرزمین گوهران، محمد خیراندیش، سعید غنی‌زاده، مریم صفایی و حسن تبریزی برای آقای مهربان و مهدی علی بیگی، علی چناری و حامد کمالی برای یاور و دوستان کاندیدای دریافت جایزه شدند.

برای دریافت جایزه بهترین طراح فضا در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال هیئت داوران مهرداد ایسوندی و مهدی موحد برای آقای مهربان، مهناز مصطفوی برای ماجراهای سمنو و شقاقل، حسین صافی و نوروز عباسیف مهدی موحد برای افسانه سرزمین گوهران و حسین صافی برای پهلوانان 2 را به عنوان کاندیدا معرفی کرده‌اند.

مهدی محمدیان نامقی برای آقای مهربان، محمد غلامی و ابوالفضل جعفری برای رستوران جنگل، ابراهیم کریمی برای قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب و آرش احسان و افروز خجسته بند برای افسانه سرزمین گوهران نامزدهای دریافت جایزه در رشته بهترین انیمیت در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال شده‌اند.

داوران بخش پویانمایی سومین جشنواره جام جم برای دریافت بهترین صداسازی و صداگذاری در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال هم محمود آقامحمدی را برای رستوران جنگل، آرش قاسمی را برای آقای مهربان، فرشید جلیلی را برای افسانه موزه‌ها و آرش قاسمی را برای پهلوانان2 کاندیدا کرده‌اند.

همچنین برای رشته بهترین فیلمنامه بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال هم سیاوش زرین آبادی برای آقای مهربان، حسین سلطانی و وحید چالاک برای داستان سامرا، سرور کتبی برای افسانه موزه‌ها و سیاوش زرین آبادی برای پهلوانان 2 و در رشته بهترین دستاورد فنی و هنری در آثار بلند، نیمه بلند، مجموعه و سریال علیرضا گلپایگانی، مهدی محمدیان نامقی برای آقای مهربان، سعادت رحیم‌زاده برای زمزمه‌های سرزمینم، مجید شاکری و محمود دوستی برای افسانه سرزمین گوهران و حامد کاتبی برای تولد آفتاب نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید...
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگی
مهمترین اخبار فرهنگی
مهمترین اخبار تسنیم
پرواز خارجی
همراه اول
ایران مال