پیروزی اصولگرایان در ماراتن مجلس دهم/ آمار مستند تسنیم از سهم اصولگرایان، اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و مستقل‌ها

گروه استان‌ها ــ براساس آخرین آمار منتشر شده از اسامی منتخبان ملت در مجلس دهم شورای اسلامی، تاکنون اصولگرایان با کسب حداقل ۹۵ کرسی نسبت به اصلاح‌طلبان پیشتاز هستند.

پیروزی اصولگرایان در ماراتن مجلس دهم/ آمار مستند تسنیم از سهم اصولگرایان، اصلاح‌طلبان، اعتدال‌گرایان و مستقل‌ها

به گزارش خبرگزاری تسنیمگروه استان‌ها، دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هفتم اسفندماه برگزار شد و 221 منتخب ملت ایران مشخص شدند.

براساس این گزارش تاکنون اصولگرایان با 93 نامزد نسبت به اصلاح‌طلبان با 86 نامزد پیشتاز ورود به بهارستان بوده‌اند، در این بین نامزد‌های اعتدال‌گرا 8 کرسی و مستقل‌ها 34 کرسی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به‌دست آوردند.

گفتنی است برخی از نامزد‌هایی که در دور اول منتخب ملت ایران شده‌اند، گرایش سیاسی‌شان مستقل با گرایش اصولگرایی است درحالی که در این جدول به‌عنوان مستقل ذکر شده‌اند که اگر این افراد را هم به آمار منتخبان اصولگرا در بهارستان دهم اضافه کنیم، تعداد اصولگرایان بیش از آمار فعلی خواهد شد.  

از سوئی دیگر 54 نامزد اصولگرا، 38 نامزد اصلاح‌طلب، 4 نامزد اعتدال‌گرا و 27 نامزد مستقل به دور دوم انتخابات راه یافتند که براین اساس مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بعد از تأیید نتایج نخستین مرحله از سوی شورای نگهبان و با اعلام شورا در در 55 حوزه انتخابیه برگزار خواهد شد.

توضیح: در جدول زیر نمایندگان منتخب اصولگرا با رنگ زرد، نمایندگان منتخب اصلاح‌طلب با رنگ آبی، نمایندگان منتخب اعتدال‌گرا با رنگ بنفش و نمایندگان مستقل بدون رنگ مشخص شده است.

ردیفحوزه انتخابیهنام و نام خانوادگیگرایش‌های سیاسی
1 تبریز، آذرشهر و اسکو

احمدعلیرضا بیگی

مسعود پزشکیان

 

" انتخاب نفرات سوم، چهارم، پنجم و ششم به مرحله دوم کشیده شد."

 

اصولگرا

اصلاح‌طلب

----------

----------

----------

----------

2 مراغه و عجب‌شیر

حسین زاده

دواتگری

"انتخابات به مرحله دوم کشیده شد."

اصولگرا
3 مرند و جلفا

شافعی

حسن‌نژاد

دور دوم
4 اهر و هریس

حسینیان

عبدالهی

دور دوم
5 میانه

یعقوب شهویاری

فردین فرمند

اصولگرا

مستقل

6 سراب

نصیر پور

داوودی

دور دوم
7 بناباعزازیاصولگرا
8 شبستر

علیلو

آقاپور

دور دوم
9 ملکانسلمان خدادادیاصولگرا
10 کلیبر، خداآفرین و هوراندولی‌ الله قلی‌زادهاصولگرا
11 بستان‌آبادمحمد وحدتیمستقل
12 هشترود و چاراویماقسید حمزه امینیمستقل
13 ورزقانرضا علیزادهاصولگرا
14 ارومیه

قاضی‌پور

"انتخاب نفر دوم و سوم به مرحله دوم کشیده شد."

اصولگرا

----------

----------

15 بوکانقسیم عثمانیاعتدال‌گرا
16 پیرانشهر و سردشترسول خضریمستقل
17 خوی و چایپارهتقی کبیریاصولگرا
18 سلماس

رسول جلایر

شهروز برزگر

دور دوم
19 ماکو، چالدران، پلدشت و شوط

شریف‌پور

اکبرزاده

دور دوم
20 مهابادمحمودزادهمستقل
21 میاندواب و شاهین‌دژ و تکاب

عیسی‌زاده

هاشمی

میرزایی

محبی‌نیا

دور دوم
22 نقده و اشنویهعبدالکریم حسین‌زادهاصلاح‌طلب
23

اردبیل، نمین و نیر

صدیف بدری

رضا کریمی

"انتخاب نفر سوم به دور دوم کشیده شد."

اصولگرا

اعتدال‌گرا

----------

24 پارس‌آباد و بیله‌سوار

ایرج بیگدل‌لو

شکور پورحسین

دور دوم
25 خلخال و کوثربشیر خالقیاصولگرا
26 گرمیسیدحمایت میرزادهاصلاح‌طلب
27 مشگین‌شهرولی ملکیمستقل
28 اصفهان

حمیدرضا فولادگر

احمد سالک

ناهید تاج‌الدین

مینو خالقی

حیدر علی‌عابدی

اصولگرا

اصولگرا

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

29 نائین و خور و بیانکعباسعلی پوربافرانیمستقل
30 نطنز، بادرود و قمصرمرتضی صفاریاصولگرا
31 فلاورجانموسوی لارگانیاصولگرا
32 اردستانسیدصادق طباطبایی‌نژاداصولگرا
33 نجف‌آباد و تیران و کرونابوالفضل ابوترابیاصولگرا
34 مبارکهزهرا سعیدیمستقل
35 خوانسار و گلپایگانبختیاراصلاح‌طلب
36 شاهین‌شهر، میمه و برخوارحسین‌علی حاجی‌دلیگانیاصولگرا
37 فریدون شهر، فریدن و چادگاناکبر ترکیاصولگرا
38 شهرضا و دهاقان

حجت‌الاسلام آقایی

سمیه محمودی

دور دوم
39 لنجانمحسن کوهکناصولگرا
40 سمیرم

سلیمی

جعفری

دور دوم
41 کاشان، آران و بیدگلسید جواد ساداتی‌نژاداصولگرا
42 خمینی‌شهرسید جواد ابطحیاصولگرا
43 کرج، اشتهارد و فردیس

عزیز اکبریان

محمد جواد کولیوند

اصولگرا

مستقل

44 ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقانمحمود بهمنیاصولگرا
45 ایلام، ایوان، شیروان و چرداول و مهران

جلال میرزایی

لطیف صادقی

سلام امینی

سارا فلاحی

دور دوم
46 دهلران، دره‌شهر و آبدانان

شادمهر کاظم‌زاده

علی محمد احمدی

"انتخابات به مرحله دوم کشیده شد."

مستقل
47 بوشهر، گناوه و دیلمحجت‌الاسلام عبدالحمید خدریاصلاح‌طلب
48 دشتی و تنگستانسید کمال‌الدین شهریاریاصولگرا
49 کنگان، دیر و جمسکینه الماسیاعتدال‌گرا
50 دشتستانمحمدباقر سعادتاعتدال‌گرا
51 تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیسمحمدرضا  عارف، محمدرضا  بادامچی، کاظم جلالی، سهیلا جلودار‌زاده، الیاس حضرتی، غلامرضا حیدری، فاطمه ذوالقدر، علی نوبخت‌حقیقی، علیرضا  رحیمی، عبدالرضا ‌هاشم‌زائی، محسن علیجانی‌زمانی، ابوالفضل سروش، فاطمه سعیدی، پروانه سلحشوری، فاطمه حسینی، مهدی شیخ، محمود صادقی، طیبه  سیاوشی شاه‌عنایتی، محمدجواد فتحی، فریده اولاد‌قباد، مصطفی کواکبیان، احمد مازنی، پروانه مافی، علیرضا محجوب، داوود محمدی، علی مطهری، سیدفرید موسوی، محمدرضا نجفی، بهروز ‌نعمتی،  محمدعلی وکیلیاصلاح‌طلب
52 پاکدشتمحمد قمیاصلاح‌طلب
53 دماوند و فیروزکوه

سید احمد رسولی‌نژاد

قاسم میرزایی نیکو

دور دوم
54 رباط‌کریم و بهارستان

حجت‌الاسلام نوروزی

ابراهیم نکو

دور دوم
55 شهریار، قدس و ملارد

حسین گروسی

محمد محمودی شاه‌نشین

دور دوم
56 ورامین، پیشوا و قرچکسید حسین نقوی‌حسینیاصولگرا
57 شهرکرداردشیر نوریاناصلاح‌طلب
58 اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار

علی کاظمی

قدرت‌الله حمزه

دور دوم
59 بروجن

خدیجه ربیعی

علی نادری‌فرد

دور دوم
60 لردگانمحمد خالدیاصلاح‌طلب
61 بیرجند و درمیانحجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادیاصولگرا
62 نهبندان و سربیشهنظر افضلیاصولگرا
63 قائناتفرهاد فلاحتیاصولگرا
64 فردوس، سرایان و طبسامیر حسنخانیاصولگرا
65 مشهدمقدس و کلات

امیرحسین قاضی‌زاده

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر

حجت‌الاسلام حسین‌زاده‌بحرینی

رضا شیران‌خراسانی

جواد کریمی‌قدوسی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

66 تربت‌جام و تایبادرحیمیاصلاح‌طلب
67 تربت‌حیدریه و مه‌ولات

ابوالقاسم خسروی

باستانی

دور دوم
68 چناران و بینالودمحمد دهقاناصولگرا
69 خواف و رشتخوارنگهبان سلامیاصلاح‌طلب
70 درگزحاتمیاناصلاح‌طلب
71 سبزوار، جغتای و جوین

مقصودی

سبحانی‌فر

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

72 فریمان، سرخس و بخش‌های احمد‌آباد و رضویهاحسان قاضی‌زادهاصولگرا
73 قوچان و فاروجهادی شوشتریاصلاح‌طلب
74 کاشمر و خلیل‌آباد و بردسکنبنیادیاصلاح‌طلب
75 گناباد و بجستانحمید بناییمستقل
76 نیشابور و تخت‌جلگه

هاجر چنارانی

حمید گرمابی

اصولگرا

اصلاح‌طلب

77 بجنورد، مانه و سملقان و جاجرم

علی اکبری

علی قربانی

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

78 اسفراینهادی قوامیاصولگرا
79 شیروانعبدالرضا عزیزیمستقل
80 اهواز

همایون یوسفی

جواد کاظم‌نسب

علی ساری

سید شریف حسینی

شکر خدا موسوی

شبیب جویجری

دور دوم
81 آبادان

عامر کعبی

جلیل مختار

"انتخاب نفر سوم به مرحله دوم کشیده شد."

مستقل

مستقل

----------

82 اندیمشکفریدون حسن‌ونداصولگرا
83 ایذه و باغملک

سید هادی طباطبایی

هدایت‌الله خادمی

دور دوم
84 بهبهان

محمودرضا ضرغامی

حبیب‌الله کشت‌زر

"انتخابات به مرحله دوم کشیده شد."

اصلاح‌طلب
85 خرمشهرعبدالله سامریمستقل
86 دزفولپاپیاصولگرا
87 دشت‌آزادگان و هویزهقاسم ساعدیاصولگرا
88 رامهرمز و رامشیراقبال محمدیاناصولگرا
89 شادگانمجید ناصری‌نژاداصولگرا
90 شوشسید راضی نوریاصولگرا
91 شوشتر و گتوندسهراب گیلانیاصولگرا
92 مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا

علی عسگر ظاهری

علیرضا ور ناصری

دور دوم
93 ماهشهر و امیدیه

حبیب آغاجری

گل‌مرادی

دور دوم
94 زنجان و طارم

فریدون احمدی

سید افضل موسوی

علی وقف‌چی

کریم خان‌محمدی

دور دوم

95 ابهر و خرمدره

محمدرضا خان‌محمدی

محمد عزیزی

"انتخابات به مرحله دوم کشیده شد."

اصولگرا
96 خدابنده

سید البرز حسینی

احمد بیگدلی

"انتخابات به مرحله دوم کشیده شد."

مستقل
97 ماهنشان و ایجرود، دهستان‌های بوغداکندی و قلتوقسید مرتضی خاتمیمستقل
98 سمنان و مهدی‌شهراحمد همتیاصلاح‌طلب
99 دامغانابوالفضل حسن بیگیمستقل
100 شاهرودسید حسن حسینی شاهرودیاصولگرا
101 گرمسار

غلامرضا کاتب

مستقل

102 زاهدان

حسینعلی شهریاری

علیم یارمحمدی

اصولگرا

اصلاح‌طلب

103 ایرانشهر، سرباز، دلگان، بخش‌های فنوج و لاشاروبنت و آشارمحمدنعیم امینی‌فردمستقل
104 چابهار، نیک‌شهر و کنارکایران‌نژاداصولگرا
105 خاش و بخش‌های نصرت آباد، میرجاوه و کورینعلی کرداصولگرا
106 زابل، زهک و میانکنگی

حبیب‌الله دهمرده

احمدعلی کیخا

اصولگرا

اصلاح‌طلب

107 سراوان، سیب و سوران و زابلیدر ازهیمستقل
108 شیراز

بهرام پارسایی

فرج‌الله رجبی

مسعود رضایی

"انتخاب نفر چهارم به دور دوم کشیده شد."

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

----------

109 فیروزآبادکرم‌پوراصلاح‌طلب
110 نورآباد ممسنی

مرادی

گودرزی

دور دوم
111 مرودشتمحمدمهدی برومندیاصولگرا
112 خرامهداریوش اسماعیلیاصولگرا
113 آبادهزارعاصولگرا
114 جهرممحمدرضا رضاییاصولگرا
115 لارستانجمشید جعفرپوراصولگرا
116 لامردعلویاصلاح‌طلب
117 فساجمالی نوبندگانیاصولگرا
118 اقلیدسید حسین افضلیاصلاح‌طلب
119 سپیدانخادماصلاح‌طلب
120 داراب

عسگری

انصاری

دور دوم
121 کازرونرضازادهمستقل
122 نی‌ریز و استهبان

فرهاد طهماسبی

اصغر مسعودی

دور دوم
123 قزوین، آبیک و البرز

سیده حمیده زرآبادی

داوود محمدی

اصلاح‌طلب

مستقل

124 بوئین‌زهراباباییاصلاح‌طلب
125 تاکستانبهمن طاهرخانیاصلاح‌طلب
126 قم

احمد امیرآبادی‌فراهانی

علی لاریجانی

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

127 سنندج، دیواندره و کامیاران

سید مهدی فرشادان

"انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد."

مستقل

----------

128 بیجارحمدالله کریمیمستقل
129 سقز و بانهمحسن بیگلریمستقل
130 قروه و دهگلانعلی‌محمد مرادیمستقل
131 مریوان و سروآباد

منصور مرادی

امید کریمیان

"انتخابات به دور دوم کشیده شد."

مستقل
132 کرمان و راور

محمدرضا پورابراهیمی

محمدمهدی زاهدی

اصولگرا

اصولگرا

133 بافتبختیاریاصلاح‌طلب
134 بم و ریگاننیکزادیاصلاح‌طلب
135 جیرفت و عنبر‌آبادکمالی‌پوراعتدال‌گرا
136 رفسنجانمحمد انارکیاصلاح‌طلب
137 زرند و کوهبنانحسین امیری‌خامکانیاصلاح‌طلب
138 سیرجان و بردسیرشهباز حسن‌پور بیلگریاعتدال‌گرا
139 شهر بابکعلی اسدیاصلاح‌طلب
140 کهنوج و منوجان و رودبار جنوب و قلعه گنجحمزه‌ایاصلاح‌طلب
141 کرمانشاه

عبدالرضا مصری

سید قاسم جاسمی

 "انتخاب نفر سوم به دور دوم کشیده شد."

اصولگرا

اصولگرا

----------

142 اسلام‌آباد غرب و دالاهوحشمت‌الله فلاحت‌پیشهاصولگرا
143 پاوه،  جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسرشهاب نادریاصولگرا
144 سنقر و کلیایی

حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا

محمد رستگار

دور دوم
145 قصرشیرین و سرپل‌ذهاب و گیلان‌غربفرهاد تجریاصولگرا
146 کنگاور، صحنه و هرسینحسین سلیمانیاصولگرا
147 بویراحمد و دناغلام‌محمد زارعیاصلاح‌طلب
148 کهگیلویه، بهمئی، چرام و لندهعدل هاشمیاصولگرا
149 گچساران و باشتغلامرضا تاجگردوناصلاح‌طلب
150 گرگان و آق‌قلا

سید علی طاهری

عبدالغفور امان‌زاده

نورمحمد تربتی‌نژاد

نبی‌زهرا جریبی

دور دوم
151 رامیان و آزادشهرابراهیمیاصولگرا
152 علی‌آبادقره‌خانیمستقل
153 کردکوی و ترکمن و بندرگز

رحمت‌الله جلالی

رامین نور قلی‌پور

دور دوم
154 گنبدکاووسقره‌جه طیاراصلاح‌طلب
155 مینودشت و کلاله و مراوه تپه

نجیب حسینی

شهرام کوسه‌غراوی

دور دوم
156 رشت

غلامعلی جعفرزاده

"انتخاب نفر دوم و سوم به دور دوم کشیده شد."

اصلاح‌طلب

----------

----------

157 آستاراداداشیمستقل
158 آستانه اشرفیهمحمدحسین قربانیاصولگرا
159 بندرانزلیخسته‌بنداصولگرا
160 رودبار

صمد مرعشی

منوچهر جمالی

دور دوم
161 رودسر و املشاسدالله عباسیاصولگرا
162 صومعه‌سرادلخوشاصولگرا
163 تالش، رضوانشهر و ماسالمحمود شکریاصولگرا
164 لاهیجان و سیاهکلذبیح نیک‌فراصولگرا
165 فومن و شفتمهدی افتخاریاصلاح‌طلب
166 لنگرودلاهوتیاصلاح‌طلب
167 بروجرد

علاءالدین بروجردی

هادی مقدسی

عباس گودرزی

قاطمه مقصودی

دور دوم
168 الیگودرزمحمد خدابخشیاصولگرا
169 پلدخترحمیدرضا کاظمیاصولگرا
170 خرم‌آباد و دوره

محمد بیرانوند

مرتضی محمودوند

محمدرضا ملک‌شاهی‌راد

اعظم محمدنیا

دور دوم
171 دلفان و سلسلهعلی رستمیانمستقل
172 دورود و ازنا

حسین گودرزی

مجید کیان‌پور

دور دوم
173 کوهدشتاله‌یار ملکشاهیاعتدال‌گرا
174 ساری و میاندورود

یوسف‌نژاد

دامادی

اصلاح‌طلب

اصلاح‌طلب

175 بهشهرعلی محمد شاعریاصولگرا
176 قائم‌شهر

عبدالله رضیان

"انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد."

اصلاح‌طلب

----------

177 بابل

علی نجفی‌خوشرودی

"انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد."

اعتدال‌گرا

----------

178 آملیوسفیان ملامستقل
179 نور و محمودآبادعلی اسماعیلیاصلاح‌طلب
180 چالوس و کلاردشتقاسم احمدی‌لاشکیاصلاح‌طلب
181 بابلسر و فریدونکنارولی‌الله نانواکناریاصولگرا
182 تنکابن، عباس‌آباد و رامسرشمس‌الله شریعت‌نژاداصلاح‌طلب
183 اراک، کمیجان و خنداب

علی‌اکبر کریمی

"انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد."

اصولگرا

----------

184 تفرش و آشتیانسید محمد حسینیمستقل
185 خمینابراهیم رضاییاصولگرا
186 ساوه و زرندیه

شهلا میرگلو بیات

محمدرضا منصوری

دور دوم
187 شازند

غفاری

ابراهیمی

دور دوم
188 محلات و دلیجانسلیمیاصولگرا
189 بندرعباس، حاجی‌آباد، قشم، ابوموسی و بندر خمیر

حسین هاشمی تختی

محمد آشوری

احمد مرادی

اصولگرا

اصولگرا

اصولگرا

190 میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگردمصطفی ذوالقدراصلاح‌طلب
191 بندرلنگه، بستک و پارسیان و کیش

احمد جباری

خالد زمزم‌نژاد

دور دوم
192 همدان

حمیدرضا حاجی‌بابایی

امیر خجسته

اصولگرا

اصولگرا

193 اسدآبادرنجبرزادهاصولگرا
194 بهار و کبودرآهنگمحمدعلی پورمختاراصولگرا
195 تویسرکانمحمدمهدی مفتحاصولگرا
196 رزن

حسن لطفی

عطا‌الله سلطانی صبور

دور دوم
197 ملایر

محمد کاظمی

"انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد."

اصلاح‌طلب

----------

198 نهاوندحسن بهرام‌نیااصولگرا
199 یزد و اشکذرابوالفضل موسویاصلاح‌طلب
200 اردکانمحمدرضا تابشاصلاح‌طلب
201 مبید و تفتکمال دهقانیاصلاح‌طلب
202 مهریز، بهاباد، خاتم، ابرکوه و بافق

محمدرضا بابایی

صباغیان

دور دوم
203 زرتشتیاناسفندیار اختیاریمستقل
204 کلیمیان‌مره‌صدقمستقل
205 مسیحیان آشوری و کلدانیبت‌کلیامستقل
206 مسیحیان ارمنی شمال ایرانکارن‌خانلریمستقل
207 مسیحیان ارمنی جنوب ایرانژرژیک آبرامیانمستقل

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید...
پربیننده‌ترین اخبار استانها
مهمترین اخبار استانها
مهمترین اخبار تسنیم
پرواز خارجی
همراه اول
ایران مال
بلیط هواپیما