رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی - تهران

شکست دور از انتظار نفر سوم جهان و باخت طاهری مقابل محبی با ضربه فنی

شناسه خبر: 1457980 سرویس: ورزشی
کشتی آزاد

مصطفی حسین‌خانی، دارنده مدال برنز جهان در وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد در روز دوم رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی شکست خورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت های 4 وزن دوم مرحله نهایی انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی 2017 فرانسه از صبح امروز (جمعه) در سالن 12 هزارنفری آزادی در حال برگزاری است که استقبال خوبی از سوی تماشاگران از مسابقات نوبت صبح شده است به صورتی که می توان تخمین زد چیز حدود 5 تا 6 هزار نفر در سالن حضور دارند.

* از نکات جالب توجه مسابقات می توان به شکست دور از انتظار مصطفی حسین خانی در وزن 70 کیلوگرم کشتی آزاد مقابل سعید داداش پو راشاره کرد. داداش پور که در مسابقات نخست هم با فاصله نزدیکی مقابل صالحی به پیروزی رسیده بود در این مسابقه هم در حالی که تا ثانیه های پایانی با 2 امتیاز از حسین خانی عقب بود، اما با یک زیرگیری سریع و خاک کردن دارنده مدال برنز 2017 جهان به پیروزی دست یافت.

مربیان حسین خانی که معتقد بودند زمان مسابقه پیش از زیرگیری داداش پور به پایان رسیده بود اعتراض کردند که مورد موافقت داوران قبول نگرفت و یک امتیاز دیگر به داداش پور تعلق گرفت. این مسابقه با نتیجه 3 بر 2 به پایان رسید.

* از دیگر حوادث جالب این مسابقات می توان به شکست امین طاهری با ضربه فنی مقابل یدالله محبی اشاره کرد. طاهری که صبح امروز با شکست جابر صادق زاده، قهرمان جوانان جهان و پهلوان کشور برای حریفان و مدعیان سنگین وزن کشتی آزاد خط و نشان کشیده بود، با ضربه فنی مغلوب محبی که به تازگی قهرمان آسیا شده است، شد تا معادلات وزن 125 کیلوگرم پیچیده شود.

* همچنین محمد جواد ابراهیمی قهرمان جوانان جهان که از مدعیان وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد است در نخستین مبارزه و در مدت زمان 45 ثانیه وحید شاه محمدی را 10 بر صفر شکست داد تا برای مدعیان دیگر این وزن خط و نشان بکشد.

* در سنگین وزن کشتی آزاد نیز کمیل قاسمی دارنده مدال های نقره و برنز المپیک در نخستین مبارزه 6 بر 2 سعید امیری را از پیش رو برداشت.

نتایج مسابقات روز دوم (جمعه) تا کنون به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

61 کیلوگرم:
محمد نامجو مطلق (گیلان) - مهران نصیری (مازندران) برنده
ایمان صادقی (مازندران) برنده - محمد ملکی (آذربایجان شرقی)
مسعود اسماعیل پور (مازندران) برنده - پژمان جوربنیان (تهران)

70 کیلوگرم:
سعید داداش پور (تهران) برنده - سعید صالحی (کردستان)
جمال عبادی (خوزستان) - تیمور گنج علیا (قزوین)
اصغر جبلی (گلستان) - حامد رشیدی (کرمانشاه)
تیمور گنج علیا (قزوین) - جمال عبادی (خوزستان) برنده
حامد رشیدی (کرمانشاه) - اصغر جبلی (گلستان) برنده

86 کیلوگرم:
نادر حامدی پور (فارس) - اسماعیل محمودی (خراسان رضوی) برنده
جمال رمضانی (خوزستان) - عزت اله اکبری (مازندران) برنده
حنیف باقرزاده (آذربایجان غربی)- حسن یزدانی (مازندران) برنده
کامران قاسم پور (مازندران) - علیرضا کریمی (البرز) برنده

125 کیلوگرم:
جابر صادق زاده (مازندران) – امین طاهری (تهران) برنده
جعفر شمس ناتری (گیلان) برنده – پویا رحمانی (فارس)
امیرحسین میرباباشاهی (گیلان) – سید رضا موسوی (مازندران) برنده

کشتی فرنگی:

59 کیلوگرم:
مهرداد مردانی (خوزستان) برنده - باقر توکلیان (فارس)
حسین گرایی (فارس)- محسن حاجی پور (مازندران) برنده
میثم دلخانی (فارس) برنده – محمد نوربخش (تهران)
عبدالمحمد پاپی (خوزستان) – شیرزاد بهشتی طلا (کرمانشاه) برنده
مصیب اکبری (توابع تهران) برنده – ایوب گراوند (هرمزگان)
مهرداد مردانی (خوزستان) برنده – محسن حاجی پور (مازندران)

71 کیلوگرم:
جواد صابری پور (اصفهان) - مجید خلیلی (قزوین) برنده
فرشاد بلفکه (لرستان) برنده - محمدحسن حسینی (خراسان رضوی)
پرهام قنبری (فارس) برنده - افشین اسلامی (مازندران)
مهران داداشی (گیلان) برنده – هاشم محمودی (اردبیل)
برومند اصلان (لرستان) برنده – محمدعلی گرایی (فارس)
اصغر عالی محمد (تهران) - عظیم گرمسیری (خوزستان) برنده
فرشاد بلفکه (لرستان) برنده – مجید خلیلی (قزوین)
مهران داداشی (گیلان) – پرهام قنبری (فارس)

80 کیلوگرم:
مهدی ابراهیمی (قم) برده - کیوان رضایی (فارس)
هوشنگ خلیلی (اصفهان) - علی زینتی رفاه (قم) برنده
میلاد خسروی (لرستان) مهدی هدایی (خوزستان) برنده
رضا محمدعلی پور (اردبیل)- یوسف قادریان (البرز) برنده
سعید کشاورز (قزوین) – مهدی محمدزاده (مازندران) برنده
مهدی ابراهیمی (قم) – مجید دهقان (فارس) برنده
مهدی هدایی (خوزستان) – علی زینتی رفاه (قم) برنده

98 کیلوگرم:
سید مصطفی صالحی زاده (خوزستان) برنده – مهدی علیاری (تهران)
امیرحسین میری (کرمانشاه) – علی اکبر حیدری (قم) برنده
سید امیر حسینی (مازندران) برنده – محمد مدرسی (چهارمحال و بختیاری)
محمد یگانه (

ایلام) برنده – امید افتخاری اصل (البرز)
امیرحسین میری (کرمانشاه) – سید مصطفی صالحی (زاده) برنده
علی اکبر حیدری (قم) برنده – مهدی علیاری (تهران)
محمد یگانه (ایلام) – سید امیر حسینی (مازندران) برنده
امید افتخاری اصل (البرز) برنده - محمد مدرسی (چهارمحال و بختیاری)

پهلوانی:

70 کیلوگرم:
علیرضا کشاورز (فارس) برنده – جلال علیزاده (خراسان شمالی)
محمد نادری (زنجان) برنده – ابراهیم ولیان (بوشهر)
فرهاد عبدی (تهران) برنده - حمید الهیان (خراسان شمالی)
محمد نادری (زنجان) برنده – علیرضا کشاورز (فارس)
فرهاد عبدی (تهران) برنده – جلال علیزاده (خراسان شمالی)
حمید الهیان (خراسان شمالی) برنده – ابراهیم ولیان (بوشهر)

90 کیلوگرم:
مجتبی کلانتریان (خراسان شمالی) برنده - ارشک محبی (کرمانشاه)
احسان واحدی (مرکزی)- محمدحسن رستمی (گیلان) برنده
احسان قلی زاده (بوشهر) برنده - رسول صحرایی (خراسان رضوی)
احسان واحدی (مرکزی) برنده – مجتبی کلانتریان (خراسان شمالی) برنده
احسان قلی زاده (بوشهر) – ارشک محبی (کرمانشاه) برنده
رسول صحراییی (خراسان رضوی) برنده - محمد حسن رستمی (گیلان)

100 + کیلوگرم:
محمد وثوق فیلابی (خراسان رضوی) – اشکان مردانی (لرستان) برنده
احمد میرزاپور (خراسان رضوی) برنده - صابر کولیوند (البرز)
احمد میرزاپور (خراسان رضوی) برنده – محمد وثوق فیلابی (خراسان رضوی)
صابر کولیوند (البرز)- اشکان مردانی (لرستان) برنده

انتهای پیام/

    برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تسنیم در تلگرام شوید.
    مهمترین عناوین اخبار
    مهمترین عناوین اخبار ورزشی
    خبر فوری
    کانال تلگرام ورزشی