نامزدهای بخش سینمای هفدهمین جشن حافظ معرفی شدند

شناسه خبر: 1467641 سرویس: فرهنگی
مستند

دبیرخانه جشنواره حافظ نامزدهای بخش سینمای هفدهمین جشن حافظ را معرفی کرد. از نکات قابل توجه این انتخاب حضور پژمان جمشیدی در بین نامزدهای بهترین بازیگر مرد و گشت دو در بین بهترین فیلمها است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، نامزدهای بخش سینمای هفدهمین جشن حافظ در حالی معرفی شدند که فیلم های «ماجرای نیمروز»، «فروشنده»، «لانتوری» و «نفس» پیشتازان این لیست هستند.طبق اعلام دبیرخانه این جشنواره نامزدهای هر بخش به قرار زیر معرفی شدند:

بهترین کارگردان:
نرگس آبیار (نفس)، رضا درمیشیان (لانتوری)،بهروز شعیبی (سیانور)،اصغر فرهادی (فروشنده)،مصطفی کیایی (بارکد)،محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)
.
بهترین فیلمنامه:
 نرگس آبیار (نفس)، ابراهیم امینی و محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)، بهنام بهزادی (وارونگی)، رضا عطاران (دراکولا)، اصغر فرهادی (فروشنده)، پیمان قاسم خانی (خوب، بد، جلف)
.
بهترین بازیگران مرد(دو جایزه):
 امیر جدیدی (من)، پژمان جمشیدی (خوب، بد، جلف)، هادی حجازی فر (ایستاده در غبار)، شهاب حسینی (فروشنده)، بهرام رادان (بارکد)،یدالله شادمانی (َممیرو)، جواد عزتی (ماجرای نیمروز)،حمید فرخ نژاد (گشت2)،محسن کیایی (بارکد)،محمدرضا گلزار (سلام بمبئی)،نوید محمدزاده (لانتوری)، احمد مهرانفر (ماجرای نیمروز)،مهدی هاشمی (سیانور)
.
بهترین بازیگران زن(دو جایزه):
پردیس احمدیه (لاک قرمز)، بهنوش بختیاری (من)،سارا بهرامی (خانه ای در خیابان چهل و یکم)، پانته آ پناهی ها (نفس)،لیلا حاتمی (من)،سحر دولتشاهی (وارونگی)، الناز شاکردوست (مبارک)، ژاله صامتی (دراکولا)، ترانه علیدوستی (فروشنده)،هنگامه قاضیانی (دلبری)، فاطمه معتمدآریا (آباجان)،دیا میرزا (سلام بمبئی)،ساره نورموسوی (نفس)
.
بهترین فیلمبرداری:
 علیرضا برازنده (سیانور)،هادی بهروز (ایستاده در غبار)، هادی بهروز (ماجرای نیمروز)، هومن بهمنش (اژدها وارد می شود)، حسین جعفریان (فروشنده)،ساعد نیک ذات (نفس)
.
بهترین تدوین:
سجاد پهلوان‌زاده (ماجرای نیمروز)، نیما جعفری جوزانی (بارکد)،مصطفی خرقه‌پوش (خوب، بد، جلف)،هایده صفی یاری(فروشنده)، هایده صفی یاری(لانتوری)
.
بهترین موسیقی متن:
امیر توسلی (گشت2)، حبیب خزاعی فر (ماجرای نیمروز)،کریستف رضاعی (اژدها وارد می شود)، دلشاد شیخ (سلام بمبئی)،حمیدرضا صدری (دراکولا)، کیهان کلهر (لانتوری)
.
بهترین دستاورد هنری:
عبدالله اسکندری (طراحی چهره پردازی سه‌بعدی لانتوری)، عباس ُبلوندی (طراح صحنه و لباس یتیم خانه ایران)، بهزاد جعفری (طراحی صحنه و لباس ماجرای نیمروز)،پدرام زرگر (چهره پردازی  فیلم مَمیرو)،امیرحسین قدسی و نگار نعمتی (طراح صحنه و لباس اژدها وارد می شود)،آیدین ظریف (طراح صحنه و لباس سیانور)،مهرشاد ملکوتی (طراحی صدا ایستاده در غبار)،محمدرضا نجفی امامی ( طراحی جلوه های بصری رسوایی 2)،محمدرضا نجفی امامی ( طراحی جلوه های بصری مبارک)،اصغر نژادایمانی (طراح صحنه و لباس نفس)
.
بهترین فیلم:
آباجان،  اژدها وارد می شود ، ایستاده در غبار، سلام بمبئی ، فروشنده، گشت2 ، لانتوری، ماجرای نیمروز ، ممیرو، نفس
.
بهترین فیلم مستند:
آقای نخست‌وزیر (محمدرضا امامقلی)،آوانتاژ (محمد کارت)،آی آدم‌ها (رخشان بنی‌اعتماد)،دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری (بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم)،فیه ما فیه (صادق داوری فر)

انتهای پیام/

    برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تسنیم در تلگرام شوید.
    مهمترین عناوین اخبار
    مهمترین عناوین اخبار فرهنگی
    خبر فوری
    تلگرام فرهنگی
    سام سرویس