نتایج نهایی برگزیدگان استانی اعلام شد

هیئت انتخاب آثار برگزیده جشنواره‌های استانی جشنواره تئاتر فجر، شامل آقایان سیامک احصایی، رضا گوران، نیما حسندخت، غلامرضا یاری و خانم الهام کردا نتایج نهایی این بخش را اعلام کردند.

نتایج نهایی برگزیدگان استانی اعلام شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، در حالی که هفته گذشته در قالب سمینار استان‌ها، پنج داور آثار برگزیده استانی فجر را انتخاب کرده‌اند، برخی نسبت به این شیوه انتخاب انتقاد می‌کنند. مهمترین نکته ماجرا جایی است که برخلاف بخش‌های مختلف فجر، بخش استانی دبیری نداشته و براساس مشاهدات خبرنگار تسنیم، گویا علی‌اصغر دشتی در مقام قائم‌مقام جشنواره تئاتر فجر به این مهم پرداخته است.

با این وجود پنج داور از میان از میان 60 اثر 20  اثر از 20  استان کشور برگزیده‌اند. در سال‌های گذشته برخی استان‌ها موفق به داشتن چند اثر شده‌اند و این چنیش قابل‌توجه است. همچنین 10 اثر دیگر نیز برای اجرا در جشنواره فجر استانی انتخاب شدند.

البته طبق فراخوان جشنواره قرار بر انتخاب 15 اثر بوده؛ اما دبیرخانه جشنواره اعلام کرده «با موافقت دبیر این دوره از جشنواره ظرفیت آثار برگزیدگان استانی برای شرکت در جشنواره سی‌وششم به 20 اثر افزایش یافت.»

دوره گذشته 15 اثر در بخش مرور و 14 اثر در بخش استانی در جشنواره 35 فجر شرکت کرده بودند که با توجه به 29 اثر سال گذشته این عدد به 30 در دوره جاری بدل شده است.

فهرست آثار برگزیده به ترتیب حروف الفبا به شرح ذیل است:

نتایج نهایی برگزیدگان استانی

1- آواز ماهی‌ها در مرداب – فضل الله عمرانی- بوشهر
2- آئیس- ندا اعتمادی کیا- منطقه آزاد اروند
3- آئین دایره‌زدایی از یک در گچ مانده قفقازی- سجاد طهماسبی- همدان
4- آیفون- سعید بادینی- سیستان و بلوچستان
5- اعداد در بیابان- محمد سلامتی- هرمزگان
6- با کاروان سوخته- سید حمید سجادی- کرمان
7- پاشا- نازیلا ایرانزاد- آذربایجان شرقی
8- تنهایی مفرط من- پیمان محمدی می‌آبادی- تهران
9- حذفیات- مهدی ضیاءچمنی- خراسان رضوی
10- دریا زدگی- مسعود بیگلریان- البرز
11- دی و بهمن شصت هزار و پنج- سیاوش عالی پور- خوزستان
12- روایت یک مرگ در خانه وا ده- وحید درویشی- گیلان
13- زری سلطان- جعفر دل دل- یزد
14- زیرزمین- بیژن مرادی- کرمانشاه
15- سوپ بوقلمون- سینا علی پور- مازندران
16- سون سی- مجتبی راوش- فارس
17- شاه لیرک- افق ایرجی- مرکزی
18- گیس گل- ایمان سالمی- کرمان جنوبی
19- و خداوند درون یک مرد دو قلب قراد نداد- اکبر صادقی- اردبیل
20- یک به علاوه دو- امیربهاور اکبرپور- چهارمحال بختیاری

نتایج نهایی برگزیدگان فجر استانی

1- آناتومی تنهایی- حامد محبی- آذربایجان غربی
2- بادبان و دریا را باد برده است- مصطفی محمدی/ هوشنگ عزیزی پور- چهارمحال بختیاری
3- بدن مقدس- مهدی محمدی- مرکزی
4- بر پدر هر چه دروغگو لعنت- حمیدرضا خسروی- مازندران
5- پلکان- محمد احمدزاده- گیلان
6- رسم عاشقی آبها- مازیار رفعتی- کرمان
7- سرگذشت چند غریق به استشهاد دار و درخت- مهرداد علی پور- علی شفیعی- کهگیلویه و بویراحمد
8- سورنا- امین رضایی- خراسان رضوی
9- سولوی مرگ- سعید فیروزی- منطقه آزاد اروند
10- شرتل- علی اصغر خطیب‌زاده- سمنان

36امین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری فرهاد مهندس‌پور بهمن سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

x
بیشتر بخوانید...
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگی
مهمترین اخبار فرهنگی
مهمترین اخبار تسنیم
خبر فوری