اعلام نامزدهای گلدن گلوب|درخشش «دانکرک» و شگفتی سازی «همه پول های جهان»

لحظاتی قبل نامزدهای هفتاد و پنجمین دوره مراسم گلدن گلوب مشخص شدند.

گلدن گلوب گولدن گلوب

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران پویا، دقایقی قبل انجمن خبرنگاران خارجی هالیوود به سنت هر ساله نامزدهای جوایز سالیانه خودش موسوم به گلدن گلوب را منتشر کرد. بر همین اساس لیست نامزدها به شرح زیر است:

 

در شاخه فیلم های سینمایی:

بهترین فیلم درام:

  1. دانکرک
  2. برا به نام خودت بخوان
  3. پست
  4. شکل آب
  5. سه بیلبور خارج از ایبینگ، میسوری

بهترین بازیگر نقش اول زن فیلم درام:

  1. سالی هاوکینز- «شکل آب»
  2. فرانسیس مک دورموند- «سه بیلبورد خارج از ایبینگ، میسوری»
  3. مریل استریپ- «پست»
  4. جسیکا چستین- «بازی مالی»
  5. میشل ویلیامز- «همه پول های جهان»

بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم درام:

  1. گری الدمن- «تاریک ترین ساعت»
  2. دانیل دی لوییز- «Phantom Thread»
  3. تیموتی شلمی- «مرا به نام خودت بخوان»
  4. تام هنکس- «پست»
  5. دنزل واشینگتن- «عالیجناب رومن جی. ایزرائیل»

بهترین فیلم کمدی/ موزیکال:

  1. برو بیرون
  2. Lady Bird
  3. بزرگ ترین شومن
  4. اینجانب تونیا
  5. هنرمند فاجعه

بهترین بازیگر نقش اول زن فیلم های کمدی/ موزیکال:

  1. سیرشا رونن- «Lady Bird»
  2. مارگو رابی- «اینجانب تونیا»
  3. اما استون- «نبرد جنسیت ها»
  4. جودی دنچ- «ویکتوریا و عبدل»
  5. هلن میرن- «The Leisure Seeker»

بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم های کمدی/ موزیکال:

  1. جیمز فرانکو- «هنرمند فاجعه»
  2. انسل الگورت- «بیبی راننده»
  3. دانیل کالویا- «برو بیرون»
  4. استیو کارل- «نبرد جنسیت ها»
  5. هیو جکمن- «بزرگ ترین شومن»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  1. لوری متاکالف- «Lady Bird»
  2. الیسون جنی- «اینجانب تونیا»
  3. هانگ چائو- «کوچک سازی»
  4. اکتاویا اسپنسر- «شکل آب»
  5. مری جی. بلایژ- «Mudbound»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  1. ویلیام دفو- «پروژه فلوریدا»
  2. سم راکول- «سه بیلبورد خارج از ایبینگ، میسوری»
  3. ارمی همر- «مرا به نام خودت بخوان»
  4. کریستوفر پلامر- «همه پول های زمین»
  5. ریچارد جنکینز- «شکل آب»

بهترین کارگردان:

  1. کریستوفر نولان- «دانکرک»
  2. گیرمو دل تورو- «شکل آب»
  3. مارتین مک دونا- «سه بیلبورد خارج از ایبینگ، میسوری»
  4. استیون اسپیلبرگ- «پست»
  5. رایدلی اسکات- «همه پول های جهان»

بهترین فیلمنامه:

  1. پست
  2. بازی مالی
  3. سه بیلبورد خارج از ایبینگ، میسوری
  4. Lady Bird
  5. شکل آب

بهترین انیمیشن بلند:

  1. کوکو
  2. وینسنت دوست داشتنی
  3. بچه رئیس
  4. نان آور
  5. فردیناند

بهترین موسیقی متن:

  1. سه بیلبورد خارج از ایبینگ، میسوری
  2. شکل آب
  3. Phantom Thread
  4. پست
  5. دانکرک

بهترین ترانه:

  1. Home- «فردیناند»
  2. Mighty River- «Mudbound»
  3. Remember Me- «کوکو»
  4. The Star- «ستاره»
  5. This is Me- «بزرگ ترین شومن»

بهترین فیلم خارجی زبان:

  1. یک زن شگفت انگیز
  2. اول آنها پدرم را کشتند
  3. در محوشدگی
  4. بدون عشق
  5. میدان

در بخش آثار تلویزیونی:

بهترین سریال درام:

  1. سرگذشت ندیمه
  2. بازی تاج و تخت
  3. چیزهای عجیب
  4. این ما هستیم
  5. تاج

بهترین بازیگر مرد:

  1. استرلینگ کی. براون- «این ما هستیم»
  2. لیو شرایبر- «ری دونوان»
  3. فردی هایمور- «دکتر خوب»
  4. جیسون بیتمن- «اوزارک»
  5. باب اودنکرک- «بهتره با سول تماس بگیری»

بهترین بازیگر زن:

  1. الیزابت ماس- «سرگذشت ندیمه»
  2. کلر فوی- «تاج»
  3. مگی جلینهال- «The Deuce»
  4. کترینا بلف- «غریبه»
  5. کترین لنگفورد- «13 دلیل برای اینکه»

بهترین سریال کمدی:

  1. خانم میسل شگفت انگیز
  2. ویل و گریس
  3. استاد هیچ چیز
  4. سیاهی
  5. SMILF

بهترین بازیگر مرد سریال کمدی:

  1. عزیز انصاری- «استاد هیچ چیز»
  2. آنتونی اندرسون- «سیاهی»
  3. کوین بیکن- «من هاشق دیک هستم»
  4. اریک مک کورماک- «ویل و گریس»
  5. ویلیام اچ. میسی- «بی شرم»

بهترین بازیگر زن سریال کمدی:

  1. پاملا آدلون- «چیزهای بهتر»
  2. ریچل بروزنان- «خانم میسل شگفت انگیز»
  3. فرانکی شاو- «SMILF»
  4. ایزا رائه- «نا امن»
  5. الیسون بری- «Glow»

بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

  1. دروغ های کوچک بزرگ
  2. دشمنی: بتی و جون
  3. گناهکار
  4. فارگو
  5. بالای دریاچه: دختر چینی

بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

  1. رابرت دنیرو- «جادوگر دروغ ها»
  2. کایل مک لاکلن- «تویین پیکس»
  3. ایوان مک گرگور- «فارگو»
  4. جود لاو- «پاپ جوان»
  5. جفری راش- «نابغه»

بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی:

  1. نیکول کیدمن- «دروغ های کوچک بزرگ»
  2. جسیکا لانگ- «دشمنی: بتی و جون»
  3. ریس ویترسپون- «دروغ های کوچک بزرگ»
  4. سوزان ساراندون- «دشمنی: بتی و جون»
  5. جسیکا بیل- «گناهکار

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  1. الکساندر اسکارسگارد- «دروغ های کوچک بزرگ»
  2. دیوید هاربر- «چیزهای عجیب»
  3. آلفرد مولینا- «دشمنی: بتی و جون»
  4. دیوید تیولیس- «فارگو»
  5. کریستین اسلیتر- «آقای ربات»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  1. لورا درن- «دروغ های کوچک بزرگ»
  2. میشل فایفر- «جادوگر دروغ ها»
  3. کریسی متز- «این ما هستیم»
  4. ان داود- «سرگذشت ندیمه»
  5. شایلین وودلی- «دروغ های کوچک بزرگ»

انتهای پیام/

 

بیشتر بخوانید...
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگی
مهمترین اخبار فرهنگی
مهمترین اخبار تسنیم
خبر فوری