گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| یک طلا، یک نقره و دو برنز حاصل تلاش ورزشکاران ایران در روز سوم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸+نتایج کامل

ورزشکاران ایران در سومین روز از هجدهمین دور بازی‌های آسیایی موفق به کسب یک طلا، یک نقره و دو برنز شدند.

گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| یک طلا، یک نقره و دو برنز حاصل تلاش ورزشکاران ایران در روز سوم بازی‌های آسیایی 2018+نتایج کامل

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از اندونزی، ورزشکاران ایران در روز سوم بازی‌های آسیایی 2018 در رشته‌های مختلف با حریفان خود به رقابت پرداختند که حاصل تلاش آنها کسب یک طلا، یک نقره و دو برنز بود. در رقابت‌های امروز سعید رجبی در تکواندو به مدال طلا دست یافت، زهرا کیانی در ووشو نقره گرفت و  محمدرضا گرایی و مهرداد مردانی در کشتی فرنگی به مدال برنز بسنده کردند.

نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز سوم به‌شرح زیر است:

* تیراندازی:
مقدماتی و فینال تفنگ 50 متر سه وضعیت ــ پوریا نوروزیان و مهیار صداقت تیراندازان ایران در این بخش بودند که نوروزیان با کسب رتبه دوازدهم از رسیدن به فینال بازماند و صداقت با کسب عنوان چهارمی به فینال این مسابقات رسید.

در فینال، مهیار صداقت با امتیاز 406 در رده ششم ایستاد و از کسب مدال بازماند.

تپانچه بادی 10 متر مردان ــ ابراهیم برخورداری و جواد فروغی 2 نماینده ایران در بخش 10 متر تپانچه آقایان موفق به کسب امتیازات لازم جهت حضور در فینال این مسابقات نشدند و از گردونه رقابت‌ها حذف شدند. فروغی در رقابت امروز بیست و یکم شد و برخورداری به رتبه‌ای بهتر از بیست و پنجم دست پیدا نکرد.

میکس تراپ ــ مرحله مقدماتی مسابقات میکس تراپ برگزار شد و تیم ایران متشکل از محمدحسین پرورش‌نیا و سپیده سیرانی در رده دهم قرار گرفت و از راه‌یابی به فینال بازماند.

* روئینگ:
روئینگ تک‌نفره سنگین‌وزن: مجتبی شجاعی با ثبت زمان 8:2.94 در ماده تک‌نفره سنگین‌وزن مردان سوم شد و به فینال نرسید. کره جنوبی و قزاقستان به‌عنوان نفرات اول و دوم این گروه راهی فینال شدند و نمایندگان ایران، عربستان و مالزی به کار خود در این ماده پایان دادند.

شانس مجدد روئینگ تک‌نفره زنان ــ مهسا جاور: جاور با ثبت زمان 8:40.63 مجوز حضور در فینال رقابت‌ها را به دست آورد.


شانس مجدد روئینگ دونفره جفت‌پاروی مردان ــ عادل حبیبیان و محسن شادی: تیم روئینگ سنگین‌وزن دونفره مردان کشورمان در مرحله رپه شارژ با ثبت زمان  7:12.40 در رده سوم ایستاد و از راهیابی به فینال بازماند.
تیم‌های ازبکستان و چین به‌عنوان تیم‌های اول و دوم راهی فینال شدند و ایران، چین تایپه و قزاقستان از صعود به فینال بازماندند.

* تیراندازی با کمان:
مقدماتی ریکروی انفرادی زنان زهرا نعمتی: نعمتی در دور مقدماتی با کسب 622 امتیاز در رده سی و یکم ایستاد. نعمتی روز پنجشنبه به رقابت با حریفانش خواهد پرداخت.

مقدماتی ریکروی انفرادی مردان ــصادق اشرفی با 644 امتیاز در رده سی و چهارم ایستاد, امین پیرعلی با 634 امتیاز چهل و پنجم شد و میلاد وزیری با 616 امتیاز در رده پنجاه و هشتم قرار گرفت. عرفان ارژنگی‌پور نیز با 611 امتیاز شصت و پنجم شد، با این نتایج، اشرفی و پیرعلی راهی مرحله بعدی شدند.

ــ در ریکروی میکس، ایران با ترکیب زهرا نعمتی و صادق اشرفی به میدان رفت و در مرحله مقدماتی با 1266 امتیاز سیزدهم شد و به مرحله حذفی راه پیدا کرد.

ــ در ریکروی تیمی، ایران با ترکیب  عرفان ارژنگی‌پور، صادق اشرفی و امین پیرعلی رقابت کرد که در مرحله مقدماتی با 1894 امتیاز در رده دوازدهم قرار گرفت.

* کبدی:
ــ تیم کبدی بانوان ایران در سومین دیدار خود به مصاف چین تایپه رفت و در پایان با نتیجه 22 بر 18 مغلوب حریف خود شد. بانوان کبدی ایران در دو بازی گذشته خود به برتری دست یافته صعود خود را قطعی کرده بودند. طبق اعلام مسئولان فدراسیون کبدی، تیم ملی بانوان ایران به‌عنوان صدرنشین گروه B به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرده است و پنجشنبه به مصاف تیم دوم گروه A یعنی تایلند می‌رود.

ــ تیم کبدی مردان کشورمان در سومین دیدار خود  به مصاف تیم مالزی رفت و در پایان موفق شد با نتیجه 58 بر 24 به پیروزی برسد. ایران در دو بازی گذشته خود موفق شده بود تیم‌های ژاپن و پاکستان را شکست بدهد. ملی‌پوشان کشورمان فردا دو بازی دیگر دارند و ساعت 14:30 به‌وقت محلی با نپال و 18:30 با اندونزی بازی می‌کنند. البته ساعت مسابقات ممکن است کمی جابه‌جایی داشته باشد.

* دوچرخه‌سواری:
ــ کراس کانتری زنان:فرانک پرتوآذر ملی‌پوش دوچرخه‌سواری کشورمان به‌دلیل پارگی زنجیر دوچرخه‌اش 5 دقیقه از رقبا عقب افتاد و در نهایت به عنوان چهارمی این دوره از مسابقات دست یافت. روز گذشته نیز حسین زنجانیان به‌دلیل پارگی تایر دوچرخه بخت کسب مدال را از دست داده بود.

- کراس کانتری مردان: فراز شکری در فینال دوچرخه‌سواری کوهستان پس از دو رکابزن چینی و نماینده قزاقستان، با زمان 1:37:54 ساعت در رده چهارم ایستاد و موفق به کسب مدال نشد.
در همین ماده محمد پورشریف با زمان 1:48:48 ساعت در رده پنجم قرار گرفت.

* شنا:
سینا غلامپور و بنیامین قره‌حسنلو دو شناگر جوان تیم ملی ایران در ماده 50 متر آزاد با حریفان قدرتمند آسیایی خود به رقابت پرداختند. قره‌حسنلو در این مسابقات زمان 23:11 را ثبت کرد تا یک‌صدم ثانیه رکورد ملی ایران را در این ماده ارتقا بدهد. قره‌حسنلو با این نتیجه در مجموع در رده 19 قرار گرفت.
سینا غلامپور نیز با زمان 23:54 در رتبه 23 دور مقدماتی قرار گرفت. در این ماده 51 شناگر به رقابت با یکدیگر پرداختند که تنها 8 نفر از آنان جواز حضور در فینال را یافتند. بهترین شناگر دور مقدماتی 50 متر "هکسین" از چین با زمان 22:21 بود.

* تکواندو:

ــ در دومین روز از رقابت‌های کیوروگی تکواندو، پریسا جوادی در وزن منهای 57 کیلوگرم در برابر مرجان تولبرنجنوا قزاقستانی در سه راند مسابقه با نتیجه 15 بر 10 مغلوب و از دور مسابقات حذف شد. وی در مسابقه نخست خود، ابتدا در راند اول 2 بر صفر بازنده شد و در همان ابتدای راند دوم 5 امتیاز از دست داد و در ادامه، راند دوم را 9 بر 4 عقب افتاد تا در راند سوم با توجه به اینکه چیزی برای از دست دادن نداشت با تمام وجود مبارزه و امتیازات عقب‌مانده را جبران کند. در پایان راند سوم پریسا جوادی نهایت تلاشش را برای جبران امتیازات عقب‌افتاده کرد ولی در نهایت با نتیجه 15 بر10 مسابقه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها حذف شد. در این وزن 20 تکواندوکار حضور دارند تا یکی از شلوغ‌ترین اوزان تکواندو باشد.

ــ سعید رجبیدر وزن 80+ کیلوگرم آقایاندر نخستین گام به مصاف نماینده کره‌جنوبی رفت و پس از تساوی 3ــ3 در سه راند قانونی مسابقه موفق به برتری در راند طلایی شد. رجبی پیش از این نیز یک بار دیگر در دیدار نهایی مسابقات دانشجویان جهان از سد حریف خود گذشته بود.

رجبی در مرحله یک‌چهارم نهایی با برتری 5 بر 4 برابر سون هون جی از چین مدال برنز خود را قطعی کرد. او در مرحله نیمه‌نهایی با زاپاروف از قزاقستان مبارزه کرد و با نتیجه 11 بر 7 پیروز شد و گام به فینال شد.وی در فینال مقابل «دیمیتری شوکین» از ازبکستان قرار گرفت و پس از تساوی یک بر یک در سه راند قانونی، در راند طلایی با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد و به مقام قهرمانی رسید. این چهارمین طلای کاروان ایران در بازی‌های آسیایی 2018 بود.

همچنین در وزن مثبت 67 کیلوگرم بانوان، زهرا پوراسماعیل در دور نخست به مصاف "اسوت لانا" از ازبکستان رفت و  با شکست 6 بر 3 از دور مسابقات کنار رفت، در حالی که راند اول این دیدار با برتری 2 بر صفر جوادی در جریان بود، حریف ازبکستانی در راند دوم امتیازات عقب‌افتاده را جبران کرد  و در نهایت در راند سوم با کسب 4 امتیاز دیگر به برتری دست یافت. زهرا پوراسماعیل نیز با این باخت از جدول 15نفره این رقابت‌ها کنار رفت.

* کشتی فرنگی:
ــ محمدرضا گرایی
در وزن 67 کیلوگرم در دور نخست به مصاف فرنگی‌کاری از سوریه رفت و 11 بر 2 به پیروزی رسید. وی در دور بعدی با «المورات تاسمورادوف» از ازبکستان، دارنده مدال برنز در المپیک 2016 ریو روبه‌رو شد و این حریف قدرتمند را ضربه فنی کرد تا راهی نیمه‌نهایی شود.

گرایی در مرحله نیمه‌نهایی با نتیجه 10 بر صفر برابر «کبیسبایف» نماینده قزاقستان شکست خورد و شانس صعود به فینال را از دست داد و راهی دیدار رده‌بندی شد. گرایی در دیدار رده‌بندی مقابل نماینده چین تایپه در 56 ثانیه به برتری 11 بر صفر دست یافت و مدال برنز را به خود اختصاص داد.

ــ مهرداد مردانی در وزن 60 کیلوگرم در دور اول مقابل نماینده کره جنوبی که مدال برنز جهان را نیز در کارنامه داشت، با نتیجه 7 بر 3 پیروز شد و گام به دور بعدی گذاشت. مردانی در مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل «شینوبو اوتا» از ژاپن 9 بر صفر مغلوب شد. وی در جدول شانس مجدد با حساب 9 بر صفر از سد «سیدیک حسن» نماینده اندونزی گذشت و راهی دیدار رده‌بندی شد. مردانی در دیدار رده‌بندی مقابل «باخراموف» از ازبکستان قرار گرفت و 8 بر صفر به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.

* ووشو:
ــ در سومین روز از رقابت‌های ووشوی هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی زهرا کیانی در بخش تالو (اجرای فرم) به مصاف حریفان رفت. وی که روز یکشنبه در فرم «جین شو» با امتیاز 9،70 در رتبه دوم ایستاده بود، امروز در «چیانگ شو» به اجرای فرم پرداخت و با عملکردی ایده‌آل به امتیاز 9،71 رسید. در نهایت کیانی در مجموع دو فرم جین شو و چیانگ شو با امتیاز 19،41 در رده دوم قرار گرفت و مدال نقره هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی را کسب کرد.

نماینده چین در مجموع با امتیاز 19،49 به مدال طلا رسید و تالوکار ویتنامی با 19،40 بر سکوی سوم ایستاد. کیانی به نخستین بانوی تالوکار ایران تبدیل شد که در بازی‌های آسیایی موفق به کسب مدال می‌شود و نام خود را در تاریخ ووشوی ایران ثبت کرد. وی در مسابقات جهانی بزرگسالان به 2 مدال نقره و برنز و در پیکارهای جهانی رده‌های سنی نیز به چندین مدال طلا، نقره و برنز رسیده و امروز توانست کلکسیون افتخارات خود را در اوج جوانی تکمیل کند.

ــ الهه منصوریان در وزنه 52ــ کیلوگرم کهپیش از این برابر «دوی سناتوهی» نایب‌قهرمان جهان از هند به پیروزی رسیده بود، امروز در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف «تی تو تای» از ویتنام رفت و در 2 راند متوالی این رقیب را شکست داد تا به نیمه‌نهایی راه یابد، بدین ترتیب منصوریان با صعود به نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را قطعی کرد و عصر فردا برای رسیدن به فینال به مصاف «دیوین والی» می‌رود.

ــ شهربانو منصوریان که با یک قرعه استراحت به یک‌چهارم نهایی راه یافته بود، به مصاف «تی تای هانگ» از ویتنام رفت و در همان راند نخست با ارائه فنون مختلف امتیازات متعددی به دست آورد و با ضربه فنی به پیروزی رسید. شهربانو با این پیروزی به نیمه‌نهایی رسید و مدال برنز را مسجل کرد تا عصر فردا در نیمه‌نهایی با «سوچایا بوالونگا» از تایلند مبارزه کند.

ــ عرفان آهنگریان در وزن 60ــ کیلوگرم در مرحله یک‌چهارم نهایی با «سونگ هیون جو» از کره جنوبی مبارزه کرد و  سه راند با نتیجه 2 بر یک پیروز شد تا ضمن صعود به مرحله نیمه‌نهایی، کسب مدال برنز را قطعی کند.

ــ فرود ظفری در مرحله یک‌چهارم نهایی وزن 65ــ کیلوگرم ساندا، مقابل «هوانگ وان کائو» از ویتنام در دو راند پیاپی به پیروزی رسید و گام به نیمه‌نهایی گذاشت.

ــ محسن محمدسیفی در مرحله یک‌چهارم نهایی وزن 70ــ کیلوگرم ساندا، مقابل نماینده لائوس  قرار گرفت و در حالی که 30 ثانیه از زمان مبارزه گذشته بود، ضربات محکمی را به حریف زد و او را به بیرون پرتاب کرد. این اتفاق موجب مصدومیت ووشوکار لائوسی شد و او نتوانست به مبارزه ادامه بدهد تا محمدسیفی به یک برد آسان دست یابد و ضمن صعود به نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را مسجل کند.

* قایقرانی:
ــ کانو اسلالوم: محمدمهدی کنارنگ در کانوی مردان با رکورد 113.80 ثانیه در رده سیزدهم دور مقدماتی قرار گرفت و به نیمه‌نهایی صعود کرد.
ــ کانو اسلالوم: شقایق سیدیوسفی با رکورد 179.37 ثانیه در رده دهم دور مقدماتی قرار گرفت و به نیمه‌نهایی صعود کرد.
ــ کایاک اسلالوم: رکسانا رزاقیان در کایاک بانوان با رکورد 112.26 ثانیه در رده هفتم دور مقدماتی قرار گرفت و به نیمه‌نهایی راه یافت.
ــ کایاک اسلالوم: امیرمحمد فتاح‌پور در کایاک مردان با رکورد 91.26 ثانیه در رده هفتم دور مقدماتی قرار گرفت و به نیمه‌نهایی صعود کرد.

* سوارکاری: با پایان رقابت‌های انفرادی درساژ در پارک مرکزی اسب‌سواری جاکارتا، لیتا سهی نماینده کشورمان، موفق شد با کسب عنوان نهم راهی فینال مسابقات شود. در این رقابت، ورزشکاران مالزی، کره جنوبی و هنگ‌کنگ اول تا سوم شدند. سهی دیروز عنوان دوازدهم مسابقات را کسب کرده بود و امروز با کسب امتیاز 67.26، صعود خود به فینال را تثبیت کرد. رقابت فینال با حضور 15 سوارکار برتر، فردا برگزار خواهد شد.

* والیبال ساحلی:
ــ تیم والیبال ساحلی ب ایران با ترکیب بهمن سالمی و آرش وکیلی در دومین مسابقه خود موفق به برتری 2 بر صفر با نتایج 21 بر 11 و 21 بر 17 برابر تیم مالدیو شد. تیم ایران ب در این مسابقات با تایلند، مالدیو و قطر ب همگروه است و فردا با قطر ب دیدار خواهد کرد.

* بسکتبال سه‌نفره:
تیم بسکتبال سه‌نفره بانوان ایران در نخستین دیدار خود بعدازظهر امروز در گروه سوم به مصاف تایلند رفت و با نتیجه 11 بر 7 مغلوب شد. این نخستین حضور بسکتبال بانوان ایران در بازی‌های آسیایی پس از 40 سال است.

انتهای پیام/*

واژه های کاربردی مرتبط
بیشتر بخوانید...
واژه های کاربردی مرتبط
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
مهمترین اخبار ورزشی
مهمترین اخبار تسنیم
بلیط قطار
همراه اول
ایران مال
فنی