گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| دو طلا و یک برنز حاصل کار ورزشکاران ایران در روز تاریخ‌سازی حدادی + نتایج کامل

یازدهمین روز از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ با کسب دو طلا و یک برنز برای کاروان ایران به پایان رسید.

گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از اندونزی| دو طلا و یک برنز حاصل کار ورزشکاران ایران در روز تاریخ‌سازی حدادی + نتایج کامل

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از اندونزی، در یازدهمین روز از بازی‌های آسیایی 2018 ورزشکاران ایران با حریفان به رقابت پرداختند. در رقابت‌های امروز احسان حدادی در دوومیدانی و الیاس علی‌اکبری در کوراش مدال طلا گرفتند و  امید تیزتک در کوراش به مدال برنز دست یافت.

نتایج ورزشکاران ایران در روز یازدهم به شرح زیر است:

* دوچرخه‌سواری:
- ماده اسپرینت: احسان خادمی در دور مقدماتی اسپرینت زمان 10.251 و محمد دانشور زمان 10.306 را ثبت کردند و موفق به راهیابی به جمع 16 دوچرخه‌سوار برتر شدند.

در مرحله یک‌هشتم نهایی دانشور با «یوتا واکیموتو» از ژاپن رقابت کرد که حریف زمان بهتری را ثبت کرد تا نماینده ایران حذف شود.

همچنین احسان خادمی در رقابت با «توموهیرو فوکویا» از ژاپن ناکام ماند و موفق به صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی نشد.

* قایقرانی:
- کایاک دو نفره مردان: در رقابت‌های دو نفره آب‌های آرام آقایان، تیم کشورمان در بخش هزار متر موفق شد به فینال برسد. علی آقا‌میرزایی و امین بوداغی پاروزنان کشورمان بودند که به عنوان تیم سوم به خط پایان رسیدند و فردا باید در فینال پارو بزنند.

- کایاک چهار نفره مردان: مرحله مقدماتی قایقرانی آب‌های آرام 500 متر آقایان برگزار شد و تیم کشورمان موفق شد به فینال این رقابت‌ها صعود کند. تیم ایران متشکل از امین بوداغی، علی آقامیرزایی، احمدرضا طالبیان و پیمان قویدل توانست بعد از قزاقستان به خط پایان و به جمع 9 تیم فینال برسد. فینال این مسابقات فردا برگزار می‌شود.


- بادبانی، محمد جامی‌نسبدر بخش Laser standard بعد از اتمام دور دهم با کسب 107 امتیاز فعلا در رده چهاردهم قرار دارد. نیما رهبری دیگر ورزشکار تیم بادبانی ایران که در بخش Laser 4.7 مسابقه خود را انجام می‌دهد در پایان دور دهم با کسب 144 امتیاز در رده هجدهم قرار دارد.
 این مسابقات تا روز جمعه ادامه خواهد داشت که دور دوازدهم دور پایانی این مسابقات خواهد بود.

* جودو:
- وزن 66- کیلوگرم، علیرضا خجسته پس از استراحت در دور نخست به عنوان نخستین نماینده تیم ملی جودو بر روی تاتامی رفت و مقابل کیک هو از کره شمالی ایپون شد و شکست خورد و حذف شد.

* کوراش:
- وزن 63- کیلوگرم، زهرا نادری در دور اول به مصاف «سئو اون چوی» از کره جنوبی رفت و به پیروزی دست یافت. وی در مرحله یک‌هشتم نهایی در جدال با «نجمو شیفا» از اندونزی شکست خورد و از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

- وزن 63- کیلوگرم، آذر کولیوند در مرحله یک‌شانزدهم نهایی با «بینیشا نایاکاتو» از هند مبارزه کرد و با شکست این حریف گام به مرحله بعدی گذاشت. وی در مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل نماینده قزاقستان شکست خورد و حذف شد.

- وزن 81- کیلوگرم، امید تیزتک در دور نخست برابر «اومیروف» از ترکمنستان پیروز شد. او در یک هشتم نهایی برابر «کوهی سوئدا» از ژاپن پیروز شد تا با دومین پیروزی خود راهی یک چهارم نهایی شود. تیزتک در مرحله بعدی با «بسمه‌الله محمدی» از افغانستان رقابت کرد و پیروز شد تا به نیمه نهایی برود و برنزش را قطعی کند. تیزتک در نیمه نهایی برابر حریف تاجیکستانی شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

- وزن 81- کیلوگرم، الیاس علی‌اکبری در نخستین مبارزه‌اش که در مرحله یک‌شانزدهم نهایی برگزار شد، مقابل حریفی از ترکمنستان قرار گرفت  و به برتری دست یافت تا به جمع 16 کوراش‌کار برتر این وزن صعود کند. وی در یک هشتم نهایی برابر «رحمان» از اندونزی پیروز شد و با کسب دومین پیروزی متوالی به یک‌چهارم نهایی رسید. علی‌اکبری در دور بعدی با «بایان موخ» از مغولستان مبارزه کرد و به پیروزی رسید تا با صعود به نیمه نهایی، مدال برنزش را قطعی کند. او با شکست حریف ازبکستانی خود به دیدار فینال راه پیدا کرد. علی‌اکبری در دیدار نهایی حریف تاجکستانی را برد تا هجدهمین طلای کاروان ایران را به ارمغان بیاورد.

* سپک‌تاکرا:
- در بخش کواد چهار نفره تیم‌ ملی ایران در دیداری آسان، پاکستان را در دو ست پیاپی شکست داد. ملی‌پوشان کشورمان در ست نخست با نتیجه 21 بر 4 به برتری رسیدند و در ست دوم نیز نتیجه 21 بر 2 را به نفع خود رقم زدند. تیم‌ملی ایران در گروه دوم با تیم‌های پاکستان، سنگاپور، نپال و ویتنام همگروه است.
ملی‌پوشان کشورمان فردا صبح به مصاف ویتنام می‌روند و بعدازظهر همان روز با نپال دیدار می‌کنند. آخرین دیدار ایران در مرحله گروهی جمعه صبح با سنگاپور خواهد بود.

* کانوپولو:
- تیم‌ملی کانوپولوی دختران ایران در دیدار فینال به مصاف سنگاپور رفت و با برتری 5 بر 2 قهرمان شد.  این مسابقات به صورت آزمایشی برگزار شد و مدال‌های آن در جدول رده‌بندی مدال‌های بازی‌های آسیایی محاسبه نمی‌شود.

تیم‌ ملی کاناپولوی مردان ایران با شکست 4 بر 3 مقابل چین تایپه عنوان چهارمی مسابقات بازی‌های آسیایی را کسب کرد. این دیدار در حالی در دو وقت قانونی با نتیجه مساوی 3 بر 3 به پایان رسید که تیم‌ملی ایران تا 5 ثانیه پایانی بازی از حریف خود پیش بود. در وقت اضافه چین تایپه گل طلایی را به ثمر رساند و برنده این مسابقه شد.

این مسابقات به صورت آزمایشی برگزار می‌شود و مدال‌های آن در جدول رده‌بندی مدال‌های بازی‌ها محاسبه نخواهد شد.

* اسکواش:

تیم اسکواش بانوان ایران در مرحله گروهی 2 بر یک مغلوب اندونزی شد. در مسابقه اول حدیث فرزاد 3 بر صفر و با نتایج 11 - 7، 11 - 7 و 11 - 5 به راحتی از سد حریفش گذشت. مسابقه دوم بسیار حساس و نزدیک بود. فرشته اقتداری در ست‌های اول و سوم و حریف اندونزیایی در ست‌های دوم و چهارم پیروز شدند تا کار به ست پنجم کشیده شود. در این ست ینی سیتس 11 بر 8 اقتداری را شکست داد تا نتیجه تیمی برابر یک شود.

در بازی سوم غزال شریف پور نماینده ایران بود که در سه ست متوالی مغلوب حریف شد تا در مجموع ایران این بازی را به اندونزی واگذار کند. تیم کشورمان که تا پیش از این دیدار 2 شکست برابر هند و چین تایپه و یک پیروزی مقابل تایلند داشت با این باخت به طور کامل امید خود را برای صعود به مرحله بعد از دست داد.

آخرین دیدار ایران در مرحله گروهی فردا برابر چین برگزار می‌شود که برای هر دو تیم تشریفاتی است.

* شیرجه:

تیم ملی شیرجه ایران که متشکل از دو شیرجه رو برای حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا 2018 راهی کشور اندونزی شده بود، عصر امروز(چهارشنبه) در روز دوم مسابقات شیرجه با حریفان آسیایی خود به رقابت پرداخت. روز گذشته(سه‌شنبه) پس از مصدومیت شهنام نظرپور از ناحیه کمر ملی پوشان ایران شانس شرکت در تخته سه متر را از دست دادند اما پس از تلاش پزشکان کاروان ایران ، نظرپور به شرایط حضور در رقابت‌های روز دوم این مسابقات رسید و به همراه مجتبی ولی پور از سکوی 10 متر پریدند.

شهنام نظرپور و مجتبی ولی‌پور دو نماینده شیرجه ایران از ساعت  17:30 در تخته 10 متر هماهنگ کار خود را آغاز کردند. 11 تیم  در این ماده باهم به رقابت پرداختند که تیم ایران با کسب مجموع 318.06 امتیاز در این ماده ششم شد و به کار خود پایان داد.

* بوکس:

سیدشاهین موسوی در وزن 75 کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی، مقابل حریف ازبکستانی خود با نتیجه 5 بر صفر شکست خورد و حذف شد تا همانند دو مشت‌زن دیگر تیم ملی به کارش در این رقابت‌ها پایان دهد.

* دوومیدانی:
- فینال پرتاب دیسک، احسان حدادی کار خود را با پرتاب63.67 آغاز کرد و در دومین پرتاب 64.72 متر پرتاب کرد. حدادی در پرتاب‌های سوم و چهارم خود دیسک را 62.84 متر و 62.36 متر پرتاب کرد تا همچنان پرتاب دوم او به عنوان رکوردش محسوب شود اما پرتاب 65.25 متری حدادی در پرتاب پنجم، رکورد او را بهبود بخشید. حدادی در ادامه باز هم بهتر شد و و در آخرین پرتاب به رکورد 65.71 متر رسید و طلا گرفت تا برای چهارمین بار قهرمان پرتاب دیسک بازی‌های آسیایی شود. بدین ترتیب حدادی با 4 عنوان قهرمانی پیاپی در بازی‌های آسیایی عنوان پرافتخارترین ورزشکار ایران را کسب کرد و تاریخ‌ساز شد. ورزشکاران عراق و کویت هم مدال نقره و برنز را از آن خود کردند.

در این مسابقه بهنام شیری هم کار خود را با 54.47 متر آغاز کرد و در دومین پرتاب به 54.55 متر رسید. پرتاب سوم شیری خطا اعلام شد و شیری در پرتاب‌های بعدی خود هم دیسک را  56.99 و 56.86 مترپرتاب کرد. آخرین پرتاب او بهترین رکوردش بود و شیری توانست رکورد 58.09متر را به نام خود ثبت کند. به این ترتیب شیری رتبه چهارم پرتاب دیسک را به خود اختصاص داد.

- فینال پرتاب وزنه، سپیده توکلی در اولین پرش خود موفق به عبور از مانع 170 سانتی متری شد و در پرش دوم، برای عبور  از مانع 1.75 متری تلاش کرد. توکلی در این پرش هم موفق بود و در سومین پرش برای عبور از مانع 180 سانتی متری تلاش کرد. توکلی در هر سه تلاش خود برای عبور از این مانع ناموفق بود و به این ترتیب با رکورد 1.75 متر به کار خود خاتمه داد.

با توجه به اینکه رقبای ازبکستان، چین، قزاقستان، ازبکستان، ویتنام و هنگ کنک همگی از مانع 1.80 متر عبور کرده اند، توکلی شانس خود را برای کسب مدال از دست داد و به صورت مشترک در رده هفتم مسابقه قرار گرفت. این در حالی است که بهترین رکورد فصل توکلی 1.84 متر بود.

- مقدماتی دوی 1500 متر، امیر مرادی با قرار گرفتن در رتبه سوم به فینال رسید. در این رقابت امیر مرادی در کنار نمایندگانی از عراق، مغولستان، کره جنوبی، اندونزی، اردن، تیمور شرقی، قطر، قزاقستان، هند، عربستان و بحرین کار خود را آغاز کرد. در ابتدای مسیر، مرادی خود را در جایگاه ششم تثبیت کرد و پس از یک دور، به جایگاه چهارم رسید. در دور ماقبل آخر مرادی به جایگاه پنجم رفت و عنوان چهارم را به رقیب هندی داد.

در دور پایانی مرادی به سرعت خود افزود و سرانجام رتبه سوم را از رقیب قطری گرفت. مرادی به این ترتیب با کسب زمان 3:46:93  دقیقه بهترین رکورد فصل خود را بر جای گذاشت و جواز حضور در فینال را به دست آورد. در این گروه نمایندگان بحرین، هند و قطر نیز فینالیست شدند.

انتهای پیام/

واژه های کاربردی مرتبط
بیشتر بخوانید...
واژه های کاربردی مرتبط
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
مهمترین اخبار ورزشی
مهمترین اخبار تسنیم
بلیط قطار
آدرس‌ پیام‌رسان‌ها
همراه اول
ایران مال
فنی