چهل سال سینمای کودک و نوجوان انقلاب اسلامی ایران نظرخواهی شد

اسامی نامزدهای بهترین های چهل سال سینمای کودک و نوجوان بعد از انقلاب در بخش های بهترین فیلم کودک، بهترین فیلم نوجوان، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر کودک و بهترین بازیگر نوجوان در نظرخواهی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران اعلا

چهل سال سینمای کودک و نوجوان انقلاب اسلامی ایران نظرخواهی شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، جعفر گودرزی نایب رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران نامزدهای 6 بخش نظرخواهی این انجمن را معرفی کرد.

 نامزدهای این نظرخواهی که در آن بیش از 200 فیلم به رای 120 منتقد و نویسنده سینما گذاشته شده است و با همکاری دبیرخانه سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان برگزار می شود، به شرح زیر است:

بهترین فیلم کودک

  1. «باشو غریبه کوچک» به کارگردانی بهرام بیضایی
  2. «خانه دوست کجاست» به کارگردانی عباس کیارستمی
  3. «شهر موش ها» به کارگردانی محمدعلی طالبی و مرضیه برومند
  4. «گلنار» به کارگردانی کامبوزیا پرتوی
  5. «کلاه قرمزی و پسر خاله» به کارگردانی ایرج طهماسب

بهترین فیلم نوجوان

  1. «شرم» به کارگردانی کیومرث پوراحمد
  2. «نیاز» به کارگردانی علیرضا داوود نژاد
  3. «باشو غریبه کوچک» به کارگردانی بهرام بیضایی
  4. «دونده» به کارگردانی امیر نادری
  5. «دختری با کفش های کتانی» به کارگردانی رسول صدرعاملی
  6. «من ترانه  ١٥ سال دارم» به کارگردانی رسول صدرعاملی
  7. «بچه های آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی

بهترین فیلمنامه

  1. «خانه دوست کجاست؟» به نویسندگی عباس کیارستمی
  2. «نیاز» به نویسندگی علی‌اکبر قاضی‌نظام
  3. «باشو غریبه کوچک» به نویسندگی بهرام بیضایی
  4. «من ترانه ١٥ سال دارم» به نویسندگی کامبوزیا پرتوی
  5. «بچه های آسمان» به نویسندگی مجید مجیدی

بهترین کارگردان

  1. بهرام بیضایی
  2. کیومرث پوراحمد
  3. امیر نادری
  4. عباس کیارستمی
  5. ایرج طهماسب
  6. محمدعلی طالبی

بهترین بازیگر کودک

  1. غزل شاکری برای بازی در فیلم «گلنار»
  2. فرخ هاشمیان برای بازی در فیلم «بچه های آسمان»
  3. آیدا محمد خانی برای بازی در فیلم « بادکنک سفید»
  4. بابک احمدپور برای بازی در فیلم «خانه دوست کجاست؟»
  5. عدنان عفراویان برای بازی در فیلم «باشو غریبه کوچک»
  6. محسن رمضانی برای بازی در فیلم «رنگ خدا»
  7. سمانه جلالی برای بازی در فیلم «چکمه»

بهترین بازیگر نوجوان

  1. مهدی باقر بیگی برای بازی در فیلم «قصه های مجید»
  2. عدنان عفراویان برای بازی در فیلم «باشو غریبه کوچک»
  3. ترانه علیدوستی برای بازی در فیلم «من ترانه 15 سال دارم»
  4. عباس عالیزاده برای بازی در فیلم «به خاطر هانیه»
  5. پگاه آهنگرانیبرای بازی در فیلم «دختری با کفش‌های کتانی»
  6. مجید نیرومند برای بازی در فیلم «دونده»

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان تا 14 شهریور ماه به دبیری علیرضا رضاداد در شهر اصفهان ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

 

 

واژه های کاربردی مرتبط
واژه های کاربردی مرتبط
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگی
مهمترین اخبار فرهنگی
مهمترین اخبار تسنیم
بلیط قطار
آدرس‌ پیام‌رسان‌ها
همراه اول
ایران مال
فنی