سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک اصفهان| فیلم‌های "لکنت" و "جمعه گل" جوایز جشنواره فیلم کودک و نوجوان را درو کرد

فیلم‌های "لکنت" و "جمعه گل" به‌کارگردانی محمدرضا حاجی‌غلامی در بخش‌های مختلف سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان جوایز متعددی را از آن خود کرد.

سی‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک اصفهان| فیلم‌های "لکنت" و "جمعه گل" جوایز جشنواره فیلم کودک و نوجوان را درو کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان کار خود را با بهترین فیلم، فیلمنامه، و کارگردانی به پایان رساند.

در این جشنواره «آهوی پیشونی‌سفید2» به‌تهیه‌کنندگی سید جواد هاشمی،  «پاستاریونی» به‌تهیه‌کنندگی بیتا منصوری، «لکنت» به‌تهیه‌کنندگی محمود فتوحی شاه‌آباد به‌عنوان نامزدهای بهترین فیلم کودک از سوی داوران شناخته شدند.

هم‌چنین نامزدهای بهترین فیلم نوجوان را  «اردک لی» به‌تهیه‌کنندگی علی حضرتی، «تپلی» به‌تهیه‌کنندگی حسین قناعت، «ضربه فنی» به‌تهیه‌کنندگی غلامرضا رمضانی (محصول مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بنیاد سینمایی فارابی) کسب کردند.

فیلم‌های  «پاستاریونی» به‌نویسندگی حمزه صالحی، «تپلی» به‌نویسندگی حسین قناعت، «ضربه فنی» به‌نویسندگی غلامرضا رمضانی و میترا تیموریان، «لکنت» به‌نویسندگی مارال سجادی به‌عنوان نامزدهای بهترین فیلمنامه شدند.

فیلم‌های «تپلی» به‌کارگردانی حسین قناعت، «پاستاریونی» به‌کارگردانی سهیل موفق، «سوم شخص غایب» به‌کارگردانی وحید نیکخواه آزاد، «ضربه فنی» به‌کارگردانی غلامرضا رمضانی، و «لکنت» به‌کارگردانی محمدرضا حاجی‌غلامی نامزدهای بهترین کارگردانی را کسب کردند.

هم‌چنین به‌عنوان نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه فیلم‌های «باربر» به‌کارگردانی داریوش اسکویی، «بدو رستم بدو» به‌کارگردانی حسین ملایمی، «شب ترسناک لومو» به‌کارگردانی ساره شفیعی‌پور، «گرگم و گله می‌برم» به‌کارگردانی امیرهوشنگ معین و «یکی بود یکی نبود» به‌کارگردانی مهین جواهریان از سوی داوران انتخاب شدند.

فیلم‌های «جمعه گل» به‌کارگردانی محمدرضا حاجی‌غلامی، «سفید کمرنگ» به‌کارگردانی غلامرضا جعفری، «مارلون» به‌کارگردانی درناز حاجی‌ها، «مثل بچه آدم» به‌کارگردانی آرین وزیردفتری به عنوان نامزدهای بهترین فیلم کوتاه رسیدند.

جوایز بخش فیلم‌های ایرانی

جایزه ویژه هیئت داوران به زاون قوکاسیان تعلق می‌گیرد برای فیلم سینمایی "ضربه فنی" به‌تهیه‌کنندگی و کارگردانی غلامرضا رمضانی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مشارکت بنیاد سینمایی فارابی. 

پروانه زرین بهترین فیلمنامه بلند داستانی در این بخش تعلق می‌گیرد به شریف کاظمی و رضا آقایی برای نگارش فیلمنامه "عینک".

ضمن تقدیر از هادی شریعتی برای کارگردانی فیلم "در میان امواج"، پروانه زرین بهترین کارگردانی فیلم بلند داستانی در این بخش به پرنیا کاظمی‌پور برای کارگردانی فیلم "بروا" تعلق گرفت.

پروانه زرین بهترین فیلم بلند داستانی ضمن تقدیر از علیرضا رنجی‌پور به‌دلیل نگاه متفاوت، به مهرداد مجیدی برای تهیه‌کنندگی فیلم "بروا" تعلق می‌گیرد.

جایزه و تندیس ویژه شهید بهنام محمدی

جایزه و تندیس ویژه شهید بهنام محمدی به فیلم کوتاه داستانی "جمعه گل" به‌کارگردانی  محمدرضا حاجی‌غلامی تعلق گرفت.

محمدرضا حاجی‌غلامی در این برنامه گفت: ما هرچه داریم از شهداست و افتخار نصیب من شد که برای دومین سال این جایزه را بگیرم.

جایزه بهترین فیلم کودک به فیلم "پاستاریونی"به‌تهیه‌کنندگی بیتا منصوری تعلق گرفت، پروانه زرین هیئت داوران کودک و نوجوان برای فیلم نوجوان به فیلم "ضربه فنی" به‌کارگردانی غلامرضا رمضانی داده شد.

در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان، پروانه زرین هیئت داوران کودک و نوجوان بین الملل برای بهترین فیلم «تنها» به‌کارگردانی دیوید مورا و به‌تهیه‌کنندگی آبل نامیاس از فرانسه اهدا شد.

جایزه بخش یونیسف

جایزه بخش یونیسف ــ هیئت داوران جایزه بهترین بازیگر کودک و نوجوان را به سجاد اسماعیلی برای فیلم "لکنت" اهدا کرد.

جایزه اصلی یونیسف به‌دلیل نگاه عمیق به مسائل کودک و نوجوان و دیدگاه دغدغه‌مند کارگردان در پرداختن به مسئله آموزش کودکان و سوادآموزی به امیر مشهدی‌عباس برای کارگردانی فیلم "دوچ" اهدا شد.

دیپلم افتخار به‌دلیل ترویج صلح و دوستی میان کودکان به محمدرضا حاجی‌غلامی به فیلم "جمعه گل" رسید.

جوایز انیمیشن بخش بین‌الملل

پروانه زرین برای بهترین انیمیشن کوتاه "بدو رستم بدو" به حسین ملایمی از ایران و بهترین کارگردان بلند پویانمایی به اشکان رهگذر برای "آخرین داستان" و هم‌چنین بهترین فیلمنامه بلند نیز به اشکان رهگذر رسید؛ بهترین انیمیشن بلند به فیلم "عملیات کاتماندو" به پی یوق وقو از کانادا تعلق گرفت.

هیئت داوری فیلم‌های سینمایی و کوتاه داستانی بخش بین الملل سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودک و نوجوان، در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه داستانی بین الملل، پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه داستانی را به "فقط برو!" به‌کارگردانی پاولس گومنیکاوس از لتونی اهدا کردند.

بهترین فیلمنامه به "شبی که شنا کردم "به‌کارگردانی کویی ایگاراجی از کشور ژاپن و  بهترین کارگردان بلند سینمایی به محمدرضا حاجی‌غلامی برای فیلم "لکنت" رسید.

پروانه زرین بهترین کارگردانی بخش بین الملل به فیلم لکنت به‌کارگردانی محمدرضا حاجی‌غلامی رسید. 

در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، در بخش مسابقه فیلم‌های سینمایی بین الملل، پروانه زرین بهترین فیلم  به "خانه" به‌کارگردانی جانگ وو کیم و به‌تهیه‌کنندگی جانگ وو کیم از کشور کره جنوبی اهدا شد.

پروانه زرین جایزه ویژه هیأت داوران به کامیلا آندینی برای فیلم "دیده و ندیده" از اندونزی اهدا شد.

جوایز بلند سینمایی و کوتاه ایران

پروانه زرین بهترین فیلمنامه به میترا تیموریان و آقای غلامرضا رمضانی برای فیلم ضربه فنی رسید.

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه پویانمایی کوتاه به "باربر" به‌کارگردانی داریوش اسکویی تعلق گرفت.

پروانه زرین بهترین فیلم کوتاه داستانی به فیلم کوتاه داستانی "مارلون" به‌کارگردانی درناز حاجی‌ها رسید.

پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان فیلم به "ضربه فنی" به‌کارگردانی غلامرضا رمضانی رسید.

پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان به فیلم "ضربه فنی" به‌کارگردانی غلامرضا رمضانی تعلق گرفت. 

پروانه زرین بهترین بازیگر سینمای ایران به سجاد ابراهیمی برای فیلم لکنت و سامیار محمدی برای فیلم تپلی تعلق گرفت.

پروانه زرین بهترین فیلمنامه سینمای ایران به فیلم ضربه فنی به‌نویسندگی میترا تیموریان و غلامرضا رمضانی تعلق گرفت.

پروانه زرین بهترین کارگردانی سینمای ایران به فیلم لکنت به‌کارگردانی محمدرضا حاجی‌غلامی تعلق گرفت.

جایزه بهترین فیلم سینمای کودک در بخش مسابقه سینمای ایران به فیلم "پاستاریونی" به‌تهیه‌کنندگی بیتا منصوری تعلق گرفت.

پروانه زرین بهترین فیلم سینمایی نوجوان سینمای کودک به فیلم ضربه فنی به‌کارگردانی غلامرضا رمضانی تعلق گرفت.

جایزه ویژه هیئت داوران  به "آخرین داستان " به‌کارگردانی اشکان رهگذر رسید.

جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم "لکنت" به محمدرضا حاجی‌غلامی تعلق گرفت.

انتهای پیام/ح

پربیننده‌ترین اخبار استانها
مهمترین اخبار استانها
مهمترین اخبار تسنیم
آدرس‌ پیام‌رسان‌ها
ایران مال
گردشگری
فنی