گزارش|جدول اسامی رئیس و اعضای ۱۴کمیسیون تخصصی مجلس یازدهم

گزارش|جدول اسامی رئیس و اعضای 14کمیسیون تخصصی مجلس یازدهم

خبرگزاری تسنیم در گزارشی، جدول اسامی رئیس و اعضای ۱۳ کمیسیون تخصصی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، ترکیب کمیسیون‌های تخصصی مجلس یازدهم طی هفته‌ گذشته، تشکیل شد که براساس آن، رئیس و اعضای هیئت‌رئیسه این کمیسیون‌ها نیز با رأی اکثریت اعضا مشخص شدند؛ البته تکلیف کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هنوز مشخص نشده که آن طور که حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفته است، تصمیماتی برای شکل‌گیری این کمیسیون از سوی این هیئت اتخاذ خواهد شد.

ترکیب کمیسیون‌های تخصصی مجلس به شرح زیر است:

**کمیسیون اقتصادی:

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1

محمدرضا پورابراهیمی

رئیس
2

احسان خاندوزی

نایب رئیس اول
3

کاظم موسوی

نایب رئیس دوم
4

انور حبیب‌زاده

دبیر اول
5

علی نظری

دبیر دوم
6

مهدی طغیانی

سخنگو
7محمدحسین حسین زاده بحرینیعضو
8احمد امیرآبادی فراهانیعضو
9غلامرضا مرحباءعضو
10علی رضاییعضو
11سیدناصر موسوی لارگانیعضو
12شهباز حسن پوربیگلریعضو
13محمد باقریعضو
14محمد علی پورعضو
15مجتبی توانگرعضو
16محسن علیزادهعضو
17سیدغنی نظری خانقاهعضو
18مسلم صالحیعضو
19عفت شریعتی کوهبنانیعضو
20سمیه محمودیعضو
21سید لفته احمدنژادعضو
22محمد صفائی دلوئیعضو
23صمداله محمدیعضو

**کمیسیون اجتماعی

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1

مهدی عیسی‌زاده

رئیس 
2

ولی اسماعیلی

نایب رئیس اول
3

عباس گودرزی

نایب رئیس دوم
4

حسین حاتمی

دبیر اول
5

اردشیر مطهری

دبیر دوم
6

 علی بابایی کارنامی

سخنگو
7علی اصغر عنابستانیعضو
8سیدکریم حسینیعضو
9سیداحسان قاضی زاده هاشمیعضو
10حسن لطفیعضو
11حسین گودرزیعضو
12سیدسلمان ذاکرعضو
13 خلیل بهروزی فرعضو
14علی زنجانی حسنلوئیعضو
15سیدحمزه امینیعضو
16عباس گودرزیعضو
17مجید انصاریعضو
18علی اکبر بسطامیعضو
19فاطمه رحمانیعضو
20 مهدی شریفیانعضو
21فاطمه قاسم پورعضو
22 حسین حاتمیعضو
23کیومرث سرمدی والهعضو

**کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1

مجتبی ذوالنوری

رئیس

2

شهریار حیدری

نایب رئیس اول
3

عباس مقتدایی

نایب رئیس دوم
4

یعقوب رضازاده

دبیر اول
5

علی علیزاده

دبیر دوم
6

ابوالفضل عمویی

سخنگو
7وحید جلال زادهعضو
8ابراهیم رضاییعضو
9سیداحمد آوائیعضو
10جلیل رحیمی جهان آبادیعضو
11سیدعلی آقازاده دافساریعضو
12 محمود احمدی بیغشعضو
13روح اله حضرت پور طلا تپهعضو
14جواد کریمی قدوسیعضو
15محسن پیرهادیعضو
16مهدی سعادتی بیشه سریعضو
17محمود عباس زاده مشکینیعضو
18ابراهیم عزیزیعضو
19سارا فلاحی عضو
20عباس گلروعضو
21فدا حسین مالکیعضو
22حسین نوش آبادیعضو
23زهره الهیانعضو

**کمیسیون انرژی

ردیفنام و نام خانوادگی مسئولیت
1

فریدون عباسی

رئیس
2

موسی احمدی

نایب رئیس اول
3

احمد مرادی

نایب رئیس دوم
4

هادی بیگی‌نژاد

دبیر اول
5

عبدالعلی رحیمی

دبیر دوم
6

مالک شریعتی

سخنگو
7مصطفی نخعیعضو
8سیدموسی موسویعضو
9عبدالکریم جمیریعضو
10فریدون حسنوندعضو
11سهراب گیلانیعضو
12حبیب آقاجریعضو
13روبرت بگلریانعضو
14قاسم ساعدیعضو
15حسین حسین زادهعضو
16عبدالعلی رحیمی مظفریعضو
17ابراهیم متینیانعضو
18 محمدطلا مظلومی آبزرگهعضو
19کیوان مرادیان کوچکسرائیعضو
20 مجید ناصری نژادعضو
21رمضانعلی سنگدوینیعضو
22منصور شکرالهیعضو
23 پرویز محمدنژادقاضی محلهعضو
24علیرضا ورناصری قندعلیعضو

**کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1

حمیدرضا حاجی‌بابایی

رئیس
2

محمدخدابخشی

نایب رئیس اول
3

محمدرضا میرتاج‌الدینی

نایب رئیس دوم
4

غلامحسین کرمی

دبیر اول
5

آرش زره تن لهونی

دبیر دوم
6

محمدمهدی مفتح

سخنگو
7جعفر قادری عضو
8 الیاس نادران عضو
9سید شمس‌الدین حسینی عضو
10مهرداد گودرزوند چگینی عضو
11غلامرضا تاجگردون عضو
12مجتبی رضاخواه نماینده عضو
13رحیم زارع  عضو
14 عبدالرضا مصریعضو
15علیرضا شهبازی  عضو
16ولی‌الله فرزانه عضو
17جبار کوچک نژاد ارم ساداتیعضو
18رجب رحمانی  عضو
19 محسن زنگنهعضو
20 محمدرضا دشتی اردکانیعضو
21عیسی جعفری عضو
22بهروز محبی نجم‌آبادی  عضو
23احسان ارکانیعضو

**کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس:

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1محمدحسین حسین‌زاده بحرینیرئیس
2 سیدمهدی فرشادان نایب رئیس اول
3شهباز حسن‌پورنایب رئیس دوم
4ابوالفضل عمویی دبیر اول
5سیدکاظم دلخوشدبیر دوم
6سمیه محمودیسخنگو
7نصرالله پژمانفرعضو
8 جواد کریمی قدوسیعضو
9امیرحسین قاضی زاده هاشمیعضو
10مصطفی میرسلیمعضو
11محمدحسین فرهنگیعضو
12موسی احمدیعضو
13علیرضا سلیمیعضو
14علی نیکزاد ثمرینعضو
15علی اصغر عنابستانیعضو
16 موسی غضنفرآبادیعضو

**کمیسیون تحقیق:

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1علی‌اصغر خانیرئیس
2احمد مرادینایب رئیس اول
3علی آذرینایب رئیس دوم
4موسی احمدیدبیر اول
5علی جدیدبیر دوم
6حجت‌الله فیروزیسخنگو
7مجید ناصری نژادعضو اصلی
8منصورعلی زارعی کیاییعضو اصلی
9جواد نیک بینعضو اصلی
10 مهدی فرشادانعضو اصلی
11عزت اله اکبری تالارپشتیعضو اصلی
12 سید محمدرضا میرتاج الدینیعضو اصلی
13علیرضا پاک فطرتعضو اصلی
14امان‌الله حسین‌‌پورعضو اصلی
15احمد مرادیعضو اصلی
16سید حمیدرضا کاظمیعضو اصلی
17غلامحسین کرمیعضو علی‌البدل
18احسان ارکانیعضو علی‌البدل
19جعفر راستیعضو علی‌البدل
20سید کاظم موسویعضو علی‌البدل
21مرتضی آقاتهرانیعضو علی‌البدل
22مجید نصیراییعضو علی‌البدل
23احد آزادیخواهعضو علی‌البدل
24ابراهیم عزیزیعضو علی‌البدل
25سید سلمان ذاکرعضو علی‌البدل
26مهدی عسگریعضو علی‌البدل
27معصومه پاشایی بهرامعضو علی‌البدل
28محمد صفریعضو علی‌البدل

**کمیسیون عمران:

ردیفنام و نام خانوداگیمسئولیت
1

محمدرضا رضایی‌کوچی

رئیس
2

علیپور خنکداری

نایب رئیس اول
3

منصور آرامی

نایب رئیس دوم
4

احمد جباری

دبیر اول
5

آرا شاوردیان

دبیر دوم
6

سید البرز حسینی

سخنگو
7علی نیک زاد ثمرینعضو
8احمد دنیامالیعضو
9علیرضا پاک فطرتعضو
10اقبال شاکریعضو
11صدیف بدریعضو
12اسماعیل حسین زهیعضو
13 احمد محرم زاده یخفروزانعضو
14 عادل نجف زادهعضو
15علی اصغر خانیعضو
16عمران علی آذریعضو
17 غلامرضا شریعتی اندراتیعضو
18مجتبی یوسفیعضو
19کمال حسین پورعضو
20رحمت اله فیروزی پوربادیعضو
21 شارلی انویه تکیهعضو
22غلامعلی کوهساریعضو
23محمد سرگزیعضو

**کمیسیون صنایع و معادن:

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1

عزت‌الله اکبری تالارپشتی

رئیس
2

 سید احمد رسولی نژاد

نایب رئیس اول
3

علی جدی

نایب رئیس دوم
4

مصطفی رضا حسینی‌قطب‌آبادی

دبیر اول
5

بهزاد رحیمی

دبیر دوم
6

حجت‌الله فیروزی

سخنگو
7 رضا تقی پورانوریعضو
8محمدحسین فرهنگیعضو
9سیدمحسن دهنویعضو
10علی اکبر کریمیعضو
11مصطفی طاهریعضو
12الله‌ویردی دهقانیعضو
13 روح‌الله ایزدخواهعضو
14 روح‌الله عباس پورعضو
15 سیدجواد حسینی‌کیاعضو
16علیرضا سلیمیعضو
17معصومه پاشائی بهرامعضو
18عبدالناصر درخشانعضو
19یوسف داودیعضو
20 سیدعلی موسویعضو
21لطف‌الله  سیاه‌کلیعضو
22فرهاد طهماسبیعضو
23مهدی عسگریعضو

**کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی:

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1

سیدجواد ساداتی‌نژاد

رئیس 
2

جلال محمود‌زاده

نایب رئیس اول
3

محمد جواد عسگری

نایب رئیس دوم
4

احد آزادی‌خواه

دبیر اول
5

سیدصادق طباطبایی‌نژاد

دبیر دوم
6

معین‌الدین سعیدی

سخنگو
7غلامرضا نوری قزلجهعضو
8ذبیح‌الله اعظمی ساردوئیعضو
9 سمیه رفیعیعضو
10 رحمت‌الله نوروزیعضو
11 پرویز اوسطیعضو
12محمد رشیدیعضو
13امیر قلی جعفری بروجنیعضو
14 محمدتقی نقدعلیعضو
15علی اکبر علیزاده برمیعضو
16جعفر راستیعضو
17منصورعلی زارعی کیاییعضو
18عباس جهانگیرزادهعضو
19حسین رئیسیعضو
20عبداله ایزدپناهعضو
21محمد سبزیعضو
22 علیرضا نظریعضو
23امان‌الله حسین‌پورعضو

**کمیسیون آموزش و تحقیقات:

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1

علیرضا منادی سپیدان

رئیس
2

محمد وحیدی

نایب رئیس اول
3

سید محمد مولوی

نایب رئیس دوم
4

شیوا قاسمی‌پور

دبیر اول
5

حسین حق‌وردی

دبیر دوم
6

احمدحسین فلاحی

سخنگو
7اسفندیار اختیاریعضو
8محمدمهدی زاهدیعضو
9حبیب‌الله دهمردهعضو
10 علی کریمی فیروزجائیعضو
11اکبر احمدپورعضو
12روح‌الله متفکر آزادعضو
13احمد نادریعضو
14فرهاد بشیریعضو
15مهرداد ویس کرمیعضو
16رضا حاجی‌پورعضو
17محمدرضا احمدیعضو
18مهدی اسماعیلیعضو
19مهدی روشنفکرعضو
20حسین عباس زاده امامیعضو
21محمدمهدی فروردینعضو
22امان قلیچ شادمهرعضو

**کمیسیون بهداشت و درمان:

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1

حسینعلی شهریاری

رئیس
2

علی‌اصغر باقرزاده

نایب رئیس اول
3

سیدمحمد پاک‌مهر

نایب رئیس دوم
4

فاطمه محمدبیگی

دبیر اول
5

محسن فتحی

دبیر دوم
6

زهرا شیخی مبارکه

سخنگو
7مسعود پزشکیانعضو
8سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمیعضو
9سیدمسعود خاتمیعضو
10محمدعلی محسنی‌بندپیعضو
11یحیی ابراهیمیعضو
12ملک فاضلیعضو
13رضا آریان‌پورعضو
14عبدالحسین روح‌الامینی نجف‌آبادیعضو
15سیدمرتضی خاتمیعضو
16همایون سامه‌یح نجف‌‌‌آبادیعضو
17پروین صالحی مبارکه عضو
18حسن رزمیان‌مقدمعضو
19غلامحسین رضوانیعضو
20سید جلیل میرمحمدی میبدیعضو

    **کمیسیون فرهنگی: 

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1مرتضی آقاتهرانیرئیس
2بیژن نوباوه وطننایب رئیس اول
3غلامرضا منتظرینایب رئیس دوم
4حسین جلالیدبیر اول
5زهره سادات لاجوردیدبیر دوم
6مجید نصیراییسخنگو
7امیرحسین بانکی پور فردعضو
8سیدرضا تقویعضو
9هاجر چنارانیعضو
10احمد راستینه هفشجانیعضو
11سید مهدی فرشادانعضو
12محمد کعب‌عمیرعضو
13محمدرضا مبلغیعضو
14مجتبی محفوظیعضو
15جلیل مختارعضو
16سیدعلی یزدی‌خواهعضو
17 حسین میرزاییعضو
18جواد نیک‌بینعضو

**کمیسیون شوراها:

ردیفنام و نام خانوادگیمسئولیت
1

محمدصالح جوکار

رئیس
2

حسین بامیری

نایب رئیس اول
3

محمدحسن آصفری

نایب رئیس دوم
4

فاطمه مقصودی

دبیر اول
5

حسین خسروی

دبیر دوم
6

علی حدادی

سخنگو
7

محمد آشوری تازیانی

عضو
8

 ابوالفضل ابوترابی

عضو
9

قدرت الله حمزه شلمزاری

عضو
10

حسین خسروی اسفزار

عضو
11

جلال رشیدی کوچی

عضو
12

محمدرضا صباغیان بافقی

عضو
13

احمد علیرضابیگی

عضو
14

 رسول فرخی میکال

عضو
15

 محمدباقر قالیباف

عضو
16

 سید حمیدرضا کاظمی

عضو
17

 حسین محمدصالحی دارانی

عضو
18

مرتضی محمودوند

عضو
19

روح‌الله نجابت

عضو
20

محمد صفری ملک‌میان

عضو

انتهای پیام/

واژه های کاربردی مرتبط
ویترین
واژه های کاربردی مرتبط
پربیننده‌ترین اخبار سیاسی
مهمترین اخبار سیاسی
مهمترین اخبار تسنیم
کارگزاری فارابی
triboon