کشتی فرنگی قهرمانی جهان| قهرمان یک طلا گرفت، ایران با ۴ طلا و ۲ برنز دوم شد+ رده‌بندی انفرادی و تیمی مسابقات

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| قهرمان یک طلا گرفت، ایران با 4 طلا و 2 برنز دوم شد+ رده‌بندی انفرادی و تیمی مسابقات

در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در کشور نروژ تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا و ۲ مدال برنز به عنوان نایب‌قهرمانی دست یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان روزهای 15 تا 18 مهرماه در شهر اسلوی نروژ برگزار شد که در پایان میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم، محمدهادی ساروی در وزن 97 کیلوگرم و علی‌اکبر یوسفی در وزن 130 کیلوگرم به مدال طلا و محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن 82 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

تیم ایران در رده‌بندی تیمی نیز با کسب 146 امتیاز به عنوان نایب‌قهرمانی دست یافت. تیم‌های روسیه و آذربایجان به‌ترتیب با 152 و 107 امتیاز اول و سوم شدند. این در حالی است که روسیه یک طلا گرفت اما مجموع امتیازات تیمی‌اش از ایران بیشتر بود.

نتایج کشتی‌گیران کشورمان به‌شرح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم: سجاد عباس‌پور در دور نخست با نتیجه 10 بر یک مغلوب مکس نوری از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله یک‌چهارم نهایی، نماینده کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم مهرداد مردانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 11 بر 3 رضوان آرنات دارنده مدال برنز اروپا از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 7 بر صفر مغلوب  گئورگ غریبیان قهرمان اروپا از ارمنستان شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه‌نهایی، مردانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر دنیز منیکسه از آلمان را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل لنور تمیروف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین با نتیجه 3 بر 3 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. دلخانی در این مرحله با نتیجه 9 بر صفر طالح مممدوف دارنده مدال نقره اروپا از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه 5 بر 4 از سد لری آبولادزه دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در حالی که 6 بر یک از  تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن عقب بود با ضربه فنی و با نتیجه 6 بر 5 مقابل این حریف به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 10 بر صفر حسرت جعفراف از آذربایجان را از پیشِ‌رو برداشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله در یک کشتی سخت و حساس با نتیجه 6 بر 6 راماز زوئیدزه دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان را از پیشِ‌رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. گرایی در این دیدار در یک کشتی حساب‌شده با نتیجه 5 بر 2 نظیر عبداله‌یف دارنده مدال نقره اروپا از روسیه را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر کریستوف بورگر از اتریش را از پیشِ‌رو برداشت. وی در دور بعد جی یول لی از کره جنوبی را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 9 بر صفر اولوو غنی‌زاده از آذربایجان را از پیشِ‌رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. مختاری در این مرحله با نتیجه 10 بر 6 مغلوب مالخاز آمویان دارنده مدال نقره اروپا از ارمنستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 10 بر یک مقابل کریستوپاس اسلیوا از لیتوانی مغلوب و پنجم شد.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی در دور اول با نتیجه 6 بر یک آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد گلا بولکوادزه قهرمان زیر 23 سال جهان از گرجستان را نیز با نتیجه 6 بر 1 شکست داد و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. گرایی در این مرحله مقابل رومن ولاسوف قهرمان جهان و المپیک از روسیه با نتیجه 10 بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، گرایی به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه مقابل تمرلان شادوکایف از قزاقستان با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی دست یافت و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار در یک مبارزه تماشایی با نتیجه 9 بر صفر تاماس لوای از مجارستان را از پیشِ‌رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 82 کیلوگرم، پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه 4 بر 3 سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد. وی در دور بعد طارق عبدالسلام شبلی محمد از بلغارستان را با نتیجه 7 بر 2 از پیشِ‌رو برداشت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. پشتام در این مرحله با نتیجه 3 بر یک از سد رادیک کولی‌اف دارنده مدال نقره جهان از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 مغلوب برهان آکبوداک از ترکیه شد و به دیدار رده‌بندی رفت. پشتام  در این دیدار لازلو زابو دارنده مدال برنز جهان از مجارستان را با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری در دور اول با نتیجه 3 بر 2 از سد میهایل برادو از مولداوی گذشت وی در دور بعد مقابل تورپال بیسلطان‌اف از دانمارک با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه‌نهایی، طاهری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 6 بر 4 آرتور سارگسیان قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه  را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه 9 بر 1 گئورگی ملیا از گرجستان را از پیشِ‌رو برداشت و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل نیکولوز کاخلاشویلی دارنده مدال نقره اروپا از ایتالیا با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. ساروی در دیدار پایانی الکس زوکه از مجارستان را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 130 کیلوگرم علی‌اکبر یوسفی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر یک داوید اوواسپیان از ارمنستان را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر یک اسکار مارویک از نروژ را از پیشِ‌رو برداشت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این دیدار با نتیجه 2 بر یک از سد یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان از شیلی گذشت و به دیدار فینال راه یافت. یوسفی در این دیدار با نتیجه 5 بر یک زورابی گدخوری دارنده مدال برنز اروپا از روسیه  را از پیشِ‌رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.




رده‌بندی نفرات برتر به‌شرح زیر است:

55 کیلوگرم: 1 ـ کن ماتسویی (ژاپن) 2 ـ امین صفرشایف (روسیه) 3 ـ الدانیز عزیزلی (آذربایجان) و نوگزاری تسورتسومیا (گرجستان) 11 ـ سجاد عباس‌پور (ایران)
60 کیلوگرم: 1 ـ ویکتور چیوبانو (مولداوی) 2 ـ ژولامان شارشنبکوف (قرقیزستان) 3 ـ استپان ماریانیان (روسیه) و موراد ممدوف (آذربایجان) 8 ـ مهرداد مردانی (ایران)
63 کیلوگرم: 1 ـ میثم دلخانی (ایرانی) 2 ـ لری آبولادزه (گرجستان) 3 ـ کنسوکه شیمیزو (ژاپن) و لنور تمیروف (اوکراین)
67 کیلوگرم: 1 ـ محمدرضا گرایی (ایران) 2 ـ نظیر عبداله‌یف (روسیه) 3 ـ راماز زوئیدزه (گرجستان) و آلمات کبیسپایف (قزاقستان)
72 کیلوگرم: 1 ـ مالخاز آمویان (ارمنستان) 2 ـ سرگئی کوتوزوف (روسیه) 3 ـ گئورگ ساهاکیان (ارمنستان) و کریستوپاس اسیوا (لیتوانی) 5 ـ محمدرضا مختاری (ایران)
77 کیلوگرم: 1 ـ رومن ولاسوف (روسیه) 2 ـ سانان سلیمان‌اف (آذربایجان) 3 ـ محمدعلی گرایی (ایران) و رولاند شوارز (آلمان)
82 کیلوگرم: 1 ـ رفیق حسین‌اف (آذربایجان) 2 ـ برهان آکبوداک (ترکیه) 3 ـ پژمان پشتام (ایران) و آدلان آکیف (روسیه)
87 کیلوگرم: 1 ـ زورابی داتوناشویلی (صربستان) 2 ـ کایریل ماسکویچ (بلاروس) 3 ـ لاشا گوبادزه (گرجستان) و آرکادیوز کولینیچ (لهستان)...  13 ـ رامین طاهری (ایران)
97 کیلوگرم: 1 ـ محمدهادی ساروی (ایران) 2 ـ الکس زوکه (مجارستان) 3 ـ آرتور سارگسیان (روسیه) و تریسی هانکوک (آمریکا)
130 کیلوگرم: 1 ـ علی‌اکبر یوسفی (ایران) 2 ـ زورابی گدخوری (روسیه) 3 ـ یاکوبی کاجایا (گرجستان) و اسکار مارویک (نروژ)

رده‌بندی تیمی این مسابقات به‌شرح زیر است:
1 ـ روسیه 152 امتیاز 2 ـ ایران 146 امتیاز 3 ـ آذربایجان 107 امتیاز 4 ـ گرجستان 92 امتیاز 5 ـ ترکیه 66 امتیاز 6 ـ مجارستان 60 امتیاز 7 ـ ژاپن 54 امتیاز 8 ـ ارمنستان 49 امتیاز 9 ـ لهستان 46 امتیاز 10 ـ بلاروس 40 امتیاز.

انتهای پیام/+

 
واژه های کاربردی مرتبط
واژه های کاربردی مرتبط
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
اخبار روز ورزشی
مهمترین اخبار
کارگزاری فارابی
hamrah aval
رازی
بیمه ملت
triboon
فولاد
بلیط هواپیما