برندگان گلدن گلوب ۲۰۲۲ اعلام شدند/ «قهرمان» برنده نشد

برندگان گلدن گلوب 2022 اعلام شدند/ «قهرمان» برنده نشد

هفتاد و نهمین دوره جوایز گلدن گلوب برندگان خود را به صورت اینترنتی معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم به نقل از ورایتی، برندگان گلدن گلوب 2022 شب گذشته بصورت توییتری اعلام شدند. این برنامه بدون پوشش رسانه‌ای بود و چهره مشهوری نیز در آن حضور نداشت.

امسال فیلم «قدرت سگ» ساخته «جین کمپیون» برنده بخش بهترین فیلم درام شد و «داستان وست ساید» ساخته «استیون اسپیلبرگ» برنده بخش بهترین فیلم موزیکال یا کمدی شد. در بخش تلویزیون، سریال «وراثت» شبکه HBO با سه جایزه بیشترین جوایز را از آن خود کرد.

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که برگزار کننده این جایزه است از سال قبل بخاطر تبعیض نژادی و نداشتن هیچ عضو رنگین پوست یا سیاه پوست مورد انتقاد شدید سینماگران قرار گرفته بود، امسال اینگونه وانمود کرده بود که با پذیرش چند عضو رنگین پوست نشان دهد به بحث تنوع نژادی احترام می‌گذارد اما در واقع هیچیک از این موارد مؤثر نشد.

امسال فیلم «قهرمان» به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران در میان نامزدهای بهترین فیلم خارجی زبان بود که جایزه این بخش را «ماشین من را بران» از ژاپن برد.

در ادامه فهرست برندگان بخش‌های اصلی را می‌خوانیم:

بهترین فیلم درام

قدرت سگ (The Power of the Dog) - برنده

بلفست (Belfast)

کودا (CODA) تل‌ماسه (Dune)

شاه ریچارد (King Richard)

 

بهترین فیلم موزیکال یا کمدی

داستان وست ساید (West Side Story) - برنده  

سیرانو (Cyrano)

بالا را نگاه نکنید (Don’t Look Up)

لیکوریش پیتزا (Licorice Pizza)

تیک تیک بوم (Tick Tick Boom)

 

بهترین کارگردانی

جین کمپیون – قدرت سگ (The Power of the Dog) - برنده

کنت برانا – بلفست (Belfast)

مگی جیلنهال – دختر گمشده (The Lost Daughter)

استیون اسپیلبرگ – داستان وست ساید (West Side Story)

دنی ویلنوو – تل‌ماسه (Dune)

 

بهترین بازیگر مرد – درام

ویل اسمیت – شاه ریچارد (King Richard) - برنده

ماهرشالا علی – غزل خداحافظی (Swan Song)

خاویر باردم – ریکاردو بودن (Being the Ricardos)

بندیکت کامبربچ – قدرت سگ (The Power of the Dog)

دنزل واشینگتن – تراژدی مکبث (The Tragedy of Macbeth)

 

بهترین بازیگر زن – درام

نیکول کیدمن – ریکاردو بودن (Being the Ricardos) - برنده

جسیکا چستین – چشمان تمی فی (The Eyes of Tammy Faye)

الیویا کولمن – دختر گمشده (The Lost Daughter)

لیدی گاگا – خاندان گوچی (House of Gucci)

کریستن استوارت – اسپنسر (Spencer)

 

بهترین بازیگر مرد – موزیکال یا کمدی

اندرو گارفیلد – تیک تیک بوم (Tick, Tick… BOOM) - برنده

لئوناردو دی‌کاپریو – بالا را نگاه نکنید (Don’t Look Up)

پیتر دینکلج – سیرانو (Cyrano)

کوپر هافمن – لیکوریش پیتزا (Licorice Pizza)

آنتونی راموس – در ارتفاعات (In the Heights)

 

بهترین بازیگر زن – موزیکال یا کمدی

ریچل زگلر – داستان وست ساید (West Side Story) - برنده

ماریون کوتیار – آنت (Annette)

آلانا هایم – لیکوریش پیتزا (Licorice Pizza)

جنیفر لارنس – بالا را نگاه نکنید (Don’t Look Up)

اما استون – کروئلا (Cruella)

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

کودی اسمیت-مک‌فی – قدرت سگ (The Power of the Dog) - برنده

بن افلک – بار مراقبت (The Tender Bar)

جیمی دورنان – بلفست (Belfast)

کیاران هیندز – بلفست (Belfast)

تروی – کودا (CODA)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

آریانا دبوس – داستان وست ساید (West Side Story) - برنده

کاترینا بالف – بلفست (Belfast)

کریستن دانست – قدرت سگ (The Power of the Dog)

انجانو الیس – شاه ریچارد (King Richard)

روث نگا – عبور (Passing)

 

بهترین فیلمنامه

بلفست (Belfast) - برنده

لیکوریش پیتزا (Licorice Pizza)

قدرت سگ (The Power of the Dog)

بالا را نگاه نکنید (Don’t Look Up)

ریکاردو بودن (Being the Ricardos)

 

بهترین انیمیشن بلند

انکانتو (Encanto) - برنده

فرار (Flee)

لوکا (Luca)

مای سانی ماد (My Sunny Maad)

رایا و آخرین اژدها (Raya and the Last Dragon)

 

بهترین فیلم خارجی زبان

ماشین من را بران (Drive My Car) - برنده

قهرمان (A Hero)

کوپه شماره 6 (Compartment No. 6)

دست خدا (Hand of God)

مادران موازی (Parallel Mothers)

 

بهترین سریال درام

وراثت (Succession) - برنده

لوپن (Lupin)

برنامه صبحگاهی (The Morning Show)

ژست (Pose)

بازی ماهی مرکب (Squid Game)

 

بهترین سریال کمدی

هکس (Hacks) - برنده

کبیر (The Great)

تنها قتل‌های ساختمان (Only Murders in the Building)

سگ‌های مناطق اختصاصی (Reservation Dogs)

تد لسو (Ted Lasso)

 

بهترین بازیگر مرد سریال‌های درام

 

برایان کاکس – وراثت (Succession) - برنده

لی جا – بازی ماهی مرکب (Squid Game)

بیلی پورتر – ژست (Pose)

جرمی استرانگ – وراثت (Succession)

عمر سی – لوپن (Lupin)

 

بهترین بازیگر زن سریال‌های درام

ام‌جی رودریگز – ژست (Pose) - برنده  

اوزو ابودا – تحت درمان (In Treatment)

جنیفر انیستون – برنامه صبحگاهی (The Morning Show)

کریستین بارانسکی – مبارزه خوب (The Good Fight)

الیزابت ماس – سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در سریال‌های تلویزیونی

او یئونگ سو – بازی ماهی مرکب (Squid Game) - برنده

بیلی کروداپ – برنامه صبحگاهی (The Morning Show)

کیران کالکین – وراثت (Succession)

مارک دوپلاس – برنامه صبحگاهی (The Morning Show)

برت گلدستین – تدل لسو (Ted Lasso)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل در سریال‌های تلویزیونی

سارا اسنوک – وراثت (Succession) - برنده

جنیفر کولیج – نیلوفر سفید (The White Lotus)

کیتلین دیور – دوپسیک (Dopesick)

اندی مک‌داول – خدمتکار (Maid)

هانا وادینگهام – تد لسو (Ted Lasso)

 

انتهای پیام/

واژه های کاربردی مرتبط
کتاب تسنیم - جنگ شناختی
واژه های کاربردی مرتبط
پربیننده‌ترین اخبار فرهنگی
اخبار روز فرهنگی
مهمترین اخبار
همراه اول
رازی
بانی مد
میهن
طبیعت
بیمه ملت
الی گشت
opark
مادیران
ایران پرس
triboon
بلیط هواپیما
فلای تو دی